Pirms aptuveni divarpus gadiem biedrība Izdzīvošanas skola iesprauda karogu Pāvilostā.

Tagad šeit notiek korporatīvie pasākumi, nometnes puišiem, izaicinājumiem ļaujas tēvi un dēli, kā arī tēvi kopā ar meitām, stāsta tās vadītājs Oskars Špickopfs.

Vieta personības izaugsmei

Izdzīvošanas skolas aizsākums meklējams Saliedēt.lv komandā, kas organizē apmācību programmas uzņēmumiem efektīva komandas modeļa izveidei. «Mums bija vairāki cilvēki ar militāro pieredzi un vēlmi attīstīt izdzīvošanas prasmju apguvi,» stāsta Oskars. Viņš pats savulaik aktīvi darbojies Zemessardzē. «Līdz ar to izveidojām jaudīgu pakalpojumu. Izdzīvošanas skolā apvienojām mūsu līdzšinējo mācīšanas pieredzi ar jaunu elementu – dabu.»

Ideja par darbu ar jauniešiem, tēviem, dēliem Oskaram radās lūzuma brīdī. Gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. «Reizēm dzīvē pienāk brīdis, kad piespiedu kārtā tiekam apstādināti,» viņš nosaka. Ar lauztu kāju dzīvojis pa mājām, pārdomājis savu dzīvi, to, kas notiek sabiedrībā un ko vēlētos darīt turpmāk. Sapratis: «Ja gribam, lai nākotnē sabiedrībā ir spēcīgi vīri, tēvi, politiķi, uzņēmēji, dakteri, karavīri – vīrieši ar atbildību, tad jārīkojas jau šodien.» Tā tapa Izdzīvošanas skola – vieta personības izaugsmei, kas notiek mijiedarbībā ar dabu un cilvēkiem. «Kāpēc ar cilvēkiem? Tāpēc, ka esam radīti, lai būtu starp cilvēkiem, bet, ja gribam labi sadzīvot un veiksmīgi sadarboties, tas jāmācās. Kāpēc ar dabu? Būšana dabā sniedz mieru un atpūtu no ikdienas stresa, telefoniem, datoriem, paziņojumiem un tajā pašā laikā rada izaicinājumus, kas ir svarīgi personības izaugsmei, jo īpaši puišiem un vīriem,» skaidro Oskars.  

Pagarina tūrisma sezonu

Pirmais pasākums bija tēvu un dēlu pārgājiens pirms četriem gadiem ziemā, kad pa dienu bija mīnus 12 grādu, vakarā gaisa temperatūra nokritās līdz mīnus 16–17 grādiem. «Tas dalībniekiem bija īsts rakstura pārbaudījums,» atzīst Oskars. Pasākums notika Cēsu pusē, kur dzīvo Izdzīvošanas skolas līdzdibinātājs Mareks Dombrovskis. Pēc tam radās ideja veidot pārgājienus arī tēviem un meitām. «Tas arī ir forši, bet pavisam citādāk – tā ir cita komunikācija, cits fokuss. Nevaru piekrist tiem, kas saka – abi dzimumi ir vienādi,» saka Oskars. Viņam pašam ir divas meitas. «Paskatieties uz puišiem un paskatieties uz meitenēm! Katram ir savs domāšanas veids, pieeja, kā risināt lietas.» Pārgājieni, kuros piedalās meitenes, ir emocionāli skaļāki. Viņas vairāk pauž emocijas, vairāk runā un uzdod jautājumus. Turklāt meitenēm jau dabīgi padodas darīt lietas kopā.

Visu rakstu lasiet 4. septembra laikraksta Dienas Bizness pielikumā Biznesa Plāns, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.