Keramikas ražotājs MiniClayBricks bērnu rotaļlietu tirgū ienācis ar jauna veida produktu

Bērni ir gaidu pilni. Viņiem apsolīts, ka šodien klasē būs ciemiņš. Ienāk jauna, smalka auguma meitene un izdala maisiņus ar pelēkiem māla ķieģelīšiem, koka ripiņas, niedres, akmentiņus un maisiņus ar šķidru masu. Uz pamatnēm lēnām top lielākas un mazākas būves. Darbs prasa pacietību un pirkstu veiklību. «Man patika, jo pirmo reizi strādāju ar ķieģeļiem, bet bruka viss ārā,» pēc nodarbības vērtē pirmklasniece Katrīna. Ceturtās klases skolnieks Kristaps piebilst: «Man liekas, tie ķieģeļi ir tik maziņi, ka vispār grūti paņemt rokās.» Taču tāda ir arī viena no SIA MiniClayBricks īpašnieces Aivas Kalnas gatavotā produkta funkcijām – roku sīkās motorikas attīstība. Pirkstu kustības koordinācija ir cieši saistīta ar cilvēka domāšanas un runas attīstību. Trenējot roku veiklību, vienlaikus attīstām to smadzeņu daļu, kas atbild par runu un rakstītprasmi. Tāpēc mazie māla ķieģelīši ir palīgs un laika kavēklis ne tikai bērniem, bet arī cilvēkiem pēc insulta, ja sekas ir daļēja ķermeņa paralīze. To A. Kalna zina, jo pirms sava uzņēmuma izveides strādāja Liepājas Reģionālajā slimnīcā par mediķi.

Lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Doma par to, ka vajadzētu veidot savu uzņēmumu un būt pašai sev par priekšnieci A. Kalnai bija jau sen. Tomēr doma līdz galam nobrieda pagājušā gada sākumā. Ideja sākt ražot ķieģelīšus mājiņu būvēšanai radās pavisam vienkārši. «Izrakām laukos aku, un palika liela kaudze ar mālu. Stāvēja ceļmalā un neizskatījās labi. Sākām domāt, ko ar to darīt. Tad man iešāvās prātā doma – ja ir lieli ķieģeļi, kāpēc nevar būt mazi? Lai visi var kaut ko būvēt,» viņa stāsta. Pārlūkojot interneta resursus, secinājusi, ka līdzīga veida produkti piedāvājumā ir, taču no dedzinātas keramikas vai porcelāna. MiniClayBricks ķieģelīši ir no žāvēta māla. Iepazīstot senču ķieģeļu būvēšanas gudrības, sākumā mālam pievienots olas baltums. Taču tad materiāls iznāk ļoti ciets. Tāds neatbilda A. Kalnas idejai. Lai veiksmīgāk notiktu būvniecības process, nepieciešama iespēja ķieģelīšus pārlauzt uz pusēm. Lai iegūtu vienāda izmēra un vajadzīgās konsistences ķieģelīšus, tiek izmantota speciāla iekārta, sīkāk gan neko uzņēmēja nav gatava atklāt. Produktu prototipus izmēģinājusi gan pati, gan piedāvājusi saviem bērniem. 12 gadus vecais dēls pēc rakstura nav radošs, viņam interese nav bijusi liela. Taču četrus gadus vecajai meitai paticis un patīk aizvien. «Kas gan var būt vēl labāks, kā ar vecāku atļauju ķēpāties!» pasmaida mamma. 

Visu rakstu Rada pozitīvos laika zagļus lasiet 7. janvāra laikrakstā Dienas BiznessLasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.