Līdz ar sabiedrības izpratni par nepieciešamību dzīvot «zaļāk», aktualizējas stikla izmantošana.

Stikla zīmola Baiba Glass dizaineres Baibas Dzenītes pirmā stikla izstrādājumu kolekcija bija Calm, kurā ir masīva stikla vāzes un trauki. Tai sekoja svečturu kolekcija Celestial un stikla mākslas objekti, kas radīti kopdarbā ar studijas Experimental dizaineri Sabīni Mežkazi. «Visu laiku galvā ir idejas, pamazām, soli pa solim, papildinu savas kolekcijas, bet mūsu jaunākajiem darbiem ir pievienotā vērtība – tie ir kā mākslas objekti, ko var izmantot arī kā vāzes un gaismas ķermeņus. Galvenais objekts ir spogulis, kas integrēts stikla pussfērā,» stāsta Baiba.

Parādīt pasaulei

Baiba aktīvi piedalās starptautiskās izstādēs, jo ir svarīgi sevi parādīt plašākā mērogā. «Sēdēt uz vietas Latvijā vien ir pārāk mazs mērķis. Noteikti vajag sevi parādīt starptautiskā līmenī. Es esmu pārliecināta par to, cik unikāli ir mani darbi, tāpēc arī pasaulei tie ir jāredz, lai tos novērtētu profesionāļi. Kopā ar Sabīni septembrī prezentējām jaunāko kolekciju Cave In Time Venēcijas stikla festivālā The Venice Glass Week 2019. Tas ir svarīgākais notikums stikla jomā visā pasaulē, tāpēc priecājos, ka mūsu pieteikums izturēja konkursu,» saka Baiba. Daļa izstādes darbu jau nokļuvuši kolekcionāru privātkolekcijās Beļģijā, Nīderlandē un Krievijā.

Mācās Japānā

Pērn rudenī Baiba uzturējusies mākslinieku rezidencē Japānā. Tur viņa apguvusi stikla pūšanas tehniku. Viņa to ir darījusi studijā Paņevežā, bet pārsvarā tas ir bijis komandas darbs, jo galvenokārt strādā ar pasūtījuma darbiem un visam jābūt izpildītam kvalitatīvi. Tā kā pagaidām Baibai vēl nav tik lielas pieredzes, viņa strādā ar labākajiem meistariem. «Biju ilgi vēlējusies iespēju strādāt ar pūsto stiklu katru dienu no rīta līdz vakaram, un Japānā man bija tāda iespēja 40 dienu garumā. Apstākļi mani spieda visu apgūt ātri, jo pēc divām nedēļām jau bija jāsniedz demonstrācija plašai publikai,» viņa teic. Mākslinieku rezidences ir starptautiska programma, kurā piedalās daudzas studijas no visas pasaules, un mākslinieki var braukt uz tām un kādu laiku radoši strādāt. Lai tur piedalītos, jāiztur nopietns konkurss. Tāpēc viņai jo īpaši liels prieks, ka bija šāda iespēja. «Tā bija brīnišķīga pieredze. Vēlos piedalīties vēl kādā mākslinieku rezidencē un aktīvi pētu iespējas. Piedāvājums ir plašs, bet visur ir konkurss. Piesakās mākslinieki no visas pasaules, un vietu skaits ir ierobežots – tiek uzņemti viens, divi, varbūt trīs mākslinieki,» skaidro Baiba.


Visu rakstu lasiet 30. septembra laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.