«Es nesaprotu, kāpēc Eiropas Centrālā Banka (ECB) izšķirās par šādu soli. Tā bija lielā mērā ECB uzspiesta glābšana,» laikrakstam Diena norāda The Irish Times ekonomikas komentētājs Dens O Braeins.

Viņš skaidro, ja reiz ECB uzskatīja, ka Īrijas banku sistēmai ir nepieciešams tiks radikāls solis, tad arī tiktu izmantoti radikāli līdzekļi. Savukārt glābšanas plānā neesot nekā īpaši radikāla, un pēc eksperta domām, papildu kapitāla rezervju palielināšana ir grūti saprotama. Jo ar lielu gājienu tiekot panākts ļoti maz.

«Tas pavisam noteikti nav palīdzējis arī Eiropas situācijai kopumā. Ikviens, kurš uzskatīja, ka Īrijas glābšana kaut kādā veidā apstādinās paniku, ir maldījies. Es domāju, ka ir daudzas lietas, ko mēs sapratīsim tikai vēlāk, – kas tad īsti notika ECB pirms pāris nedēļām, kad viņi izlēma tomēr iejaukties Īrijas problēmu risināšanā.»

D. O Braiens intervijā norāda, ka Īrijai pašai bijis pietiekami daudz naudas, lai ietu tālāk, pieņemot, ka nekas radikāls nenotiktu banku sistēmā. Bet tad iejaukusies ECB, kas ir aizdevējs tiem, kam nākas spert izmisuma soli, lai atbalstītu banku sistēmu.

«Mūsu valdībai bija pietiekami daudz naudas, jo tā bija aizņēmusies jau iepriekš, lai tīri mierīgi dzīvotu vēl kādu laiku nākamajā gadā. Tādēļ es biju ļoti pārsteigts par pēkšņo ECB soli.»