Ģenerālprokuratūrā reorganizēta 2021.gadā izveidotā Korupcijas apkarošanas koordinācijas nodaļa, kurā iepriekš strādāja prokurore Viroika Jirgena, kas cēla trauksmi par ģenerālprokurora Jura Stukāna darbībām. Reorganizācija šogad notikusi jau vairākās Ģenerālprokuratūras nodaļās.
Kā aģentūra LETA noskaidroja prokuratūrā, nolūkā nodrošināt racionālu valsts budžeta līdzekļu izmantošanu, efektīvāku prokuroru darba koordinēšanu, kā arī nolūkā radīt vienmērīgāku prokuroru darba slodzes sadalījumu, veikta prokuroru darba prioritāšu izvērtēšana un konstatēta nepieciešamība optimizēt Ģenerālprokuratūras struktūrvienību darbu.
Optimizēšanas rezultātā tiek reorganizēta Ģenerālprokuratūras struktūrvienība - Korupcijas apkarošanas koordinācijas nodaļa, kurā bija piecas amata vietas - virsprokurors un četri prokurori. Šajā nodaļā iepriekš strādāja arī Viorika Jirgena, kura cēla trauksmi par ģenerālprokurora darbībām. Prokurorei izdegšanas dēļ kopš janvāra noteikta darba nespēja. Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs, kurš nupat tika apstiprināts amatā atkārtoti, iepriekš ierosināja pārbaudi par V. Jirgenas norādēm. Tika pieļauts, ja apgalvojumi izrādīsies patiesi, J. Stukānu nāktos atbrīvot no pienākumu izpildes.
Visiem šobrīd reorganizētās struktūrvienības prokuroriem tiek piedāvāts amata pienākumus turpināt pildīt citās struktūrvienībās. Četras amata vietas izveidotas Ģenerālprokuratūras Pirmstiesas kriminālprocesa un tiesvedības koordinācijas nodaļā, savukārt viena amata vieta - Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrā nolūkā vēl vairāk stiprināt šīs prokuratūras struktūrvienības kapacitāti cīņā ar amatpersonu noziedzīgiem nodarījumiem.
Korupcijas apkarošanas koordinācijas nodaļu līdz 21.maijam turpinās vadīt virsprokurors Māris Leja, kurš ir apstiprināts Augstākās tiesas senatora amatā, savukārt līdz 2.jūnijam, kad struktūrvienība tiek reorganizēta, virsprokurora pienākumus pildīs nodaļas prokurors Ando Skalbe.
Arī viņam pēc nodaļas reorganizācijas amata pienākumus ir piedāvāts pildīt Ģenerālprokuratūras Pirmstiesas kriminālprocesa un tiesvedības koordinācijas nodaļā.
Iepriekš vēstīts, ka Ģenerālprokuratūrā divas struktūrvienības - Prokuroru funkciju īstenošanas un koordinācijas nodaļa un 2021.gadā izveidotā Krimināltiesiskā departamenta Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas apkarošanas koordinācijas nodaļa.
Arī tas darīts nolūkā nodrošināt racionālu valsts budžeta līdzekļu izmantošanu, efektīvāku prokuroru darba koordinēšanu, kā arī lai radītu vienmērīgāku prokuroru darba slodzes sadalījumu.
Reorganizēto struktūrvienību prokuroriem tika piedāvāts amata pienākumus turpināt pildīt attiecīgi Darbības kontroles un starptautiskās sadarbības departamenta Personu un valsts tiesību aizsardzības koordinācijas nodaļā un Krimināltiesiskā departamenta Pirmstiesas kriminālprocesa un tiesvedības koordinācijas nodaļā.
Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas apkarošanas koordinācijas nodaļu iepriekš vadīja virsprokurors Juris Juriss, kurš patlaban karjeru turpina Satversmes tiesas tiesneša amatā.