A/s Liepājas metalurgs maksātnespējas procesa pabeigšanu kavē vairākas tiesvedības un nepārdotas jaunbūves, nenodrošinātajiem kreditoriem nāksies norakstīt ap 100 milj. eiro

Tādu ainu iezīmē bijušā metalurģijas flagmaņa un lielākā Latvijas apstrādes rūpniecības uzņēmuma – a/s Liepājas metalurgs maksātnespējas administrators Haralds Velmers. Viņš piebilst, ka uzņēmuma maksātnespējas procesa pagarināšana notikusi jau piecas reizes (pirmo reizi 2014. gada pavasarī) un nav prognozējams, vai tāda nebūs vajadzīga vēl kādu reizi.

«Jā, maksātnespējas normatīvi paredz, ka faktiski maksātnespējīgā uzņēmuma aktīvi jāpārdod sešu mēnešu laikā un visu formalitāšu kārtošanai kopumā tiek atvēlēti aptuveni deviņi mēneši, tomēr tie nav iespējami tādu lielu uzņēmumu gadījumā, kāds ir Liepājas metalurgs, kā arī sakarā ar tiesvedībām ar kreditoru un debitoriem un nekustamo īpašumu potenciālo pircēju trūkuma dēļ,» tā uz jautājumu, vai pēc likuma maksātnespējas procesam jau nevajadzēja beigties pirms gada, atbild H. Velmers. Viņš norāda, ka teorijā viss jau ir skaisti, tikai reālā dzīve bieži vien pierāda pretējo. Sākotnēji, lai Liepājas metalurgā uzturētu jauno tērauda kausēšanas krāsni, tika ieguldītas prāvas summas (ap 0,7 milj. eiro), jo, to nedarot, šī iekārta pārvērstos par lūžņiem. «Pēc līdzīga scenārija notiek arī citi maksātnespējas procesi, jo īpaši šāda situācija raksturīga maksātnespējīgajos lopkopības uzņēmumos, jo lopus nevar nebarot, govis nevar neslaukt, bet bez galvenā aktīva – lopiem (Liepājas metalurga gadījumā – tēraudkausēšanas krāsns) – maksātnespējīgā subjekta aktīvam nav vērtības,» stāsta H. Velmers.

Visu rakstu 100 miljoni eiro būs jānoraksta zaudējumos lasiet 23. maija laikrakstā Dienas Bizness. 

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.