SIA Ekokart īpašniece, Biznesa augstskolas Turība absolvente Evita Vorza stāsta, kā nonākusi līdz idejai par kartona mēbelēm.

«Ar savu uzņēmumu augstskolas Biznesa inkubatora dalībnieku pulkam pievienojos uzreiz pēc studiju beigšanas. Izlēmu, ka vēlos izmēģināt inkubatora sniegtās iespējas, jo tas atrisināja daudzas problēmas, piemēram, biroja telpu īri un citus ar biroja uzturēšanu saistītos jautājumus. Uzņēmuma pirmsākumos startējām grantu programmā Atspēriens, kurā guvām finansiālu atbalstu.

Kad iestājos Biznesa inkubatorā, biju jau atradusi savu biznesa ideju, un arī uzņēmums jau bija izveidots. Mūsdienās cilvēki patērē un izmet ļoti daudz papīra, bija vēlme radīt tādu produktu, kas šim papīram piešķirtu otro dzīvi, tāpēc pirms pāris gadiem vienkārši radās ideja par mēbelēm, kas ražotas no pārstrādāta materiāla – kartona.

Izgatavoju pirmo krēsla prototipu, un tieši tajā laikā Britu Padome Latvijā rīkoja konkursu, kurā varēja iesūtīt bildes ar sēžamajām mēbelēm, kas izgatavotas no pārstrādāta materiāla. Iesūtīju savu bildi un vinnēju biļetes uz Positivus festivālu, kurā Britu Padome Latvijā bija izveidojusi savu stendu ar konkursā izvēlētajiem krēsliem. Tā bija mana iespēja parādīt savu produkciju plašākai auditorijai, un šī ideja pamazām attīstījās, paplašinājās arī piedāvājums, jo sākām radīt arī kartona pulksteņus.

Šobrīd uzņēmums nestrādā tik aktīvi - izpildām atsevišķus klientu pasūtījumus, bet nestrādājam pie produkcijas paplašināšanas, pārdošanas plāniem vai tirgus daļas iekarošanas. Lēmums pāriet uz ražošanu «hobija līmenī» nāca līdz ar dažādiem faktoriem, bet galvenais iemesls bija ģimenes pieaugums, kā rezultātā arvien mazāk laika atlika uzņēmējdarbībai. Atsākot darba gaitas, svarīgi bija finansiālie līdzekļi ģimenes ikdienas vajadzībām, bet mazs uzņēmums ar neregulāriem ieņēmumiem to nevarēja nodrošināt. Līdz ar to sāku strādāt algotu darbu citā uzņēmumā, kā rezultātā vēl mazāk laika palika uzņēmējdarbības attīstīšanai.

Lai gan to nevarētu saukt par ļoti lielu, bet pieprasījums pēc šādiem produktiem Latvijā ir. Pieļauju, ja mēs aktīvāk reklamētu savu darbību un piedāvājumu, tas būtu lielāks. Gan mēbeles, gan pulksteņus sūtam klientiem gan Latvijā, gan ārzemēs. Tālākais sūtījums ir bijis uz ASV.

Atgriežoties pie Biznesa inkubatora atbalsta, vēlos uzsvērt, kas tas bija būtisks atspaids, lielākoties izmantoju iespēju reģistrēt juridisko adresi, kā arī telpas, lai tiktos ar klientiem.

Arī citiem jaunajiem uzņēmējiem ieteiktu izmantot inkubatoru sniegtās iespējas, jo uzņēmēji, pirmkārt, iegūst sakārtotu vidi un tehnisko nodrošinājumu. Otrkārt, iespēju mācīties un attīstīties, apmeklējot lekcijas un konsultācijas. Treškārt, sadarbības kontaktus ar citiem inkubatora dalībniekiem.»