Foto: pexels.com / mali maeder

Pieprasījums pēc sporta pulksteņiem arvien pieaug. Tos iegādājas ne vien profesionāli sportisti un sporta entuziasti, bet arī cilvēki, kuri vēlas pievērsties aktīvākam dzīvesveidam. Šobrīd tirgus līderi ir Apple un Garmin ražotie sporta pulksteņi. Taču, nonākot izvēles priekšā, kuram no zīmoliem dot priekšroku? Vairāk par sporta pulksteņiem un to funkcijām uzzini raksta turpinājumā! 


Sporta pulkstenis kā motivators: kā izvēlēties īsto? 

20240521-1628-garmin-2.jpg

Pexels.com / blue bird 


Neatkarīgi no tā, vai fiziskās aktivitātes ir neatņemama jūsu dzīves sastāvdaļa, vai tikai apsverat domu pievērsties veselīgākam dzīvesveidam, sporta pulkstenis mudina kustēties vairāk un biežāk. Raksta turpinājumā salīdzinām svarīgākos faktorus, ko ņemt vērā, iegādājoties šādu viedierīci. 


Funkcionalitāte

 Garmin viedpulksteņi ir aprīkoti ar vairāk funkcijām, kas izstrādātas, ņemot vērā aktīvā dzīvesveida piekritēju vajadzības. Kā liecina ASV bezpeļņas organizācijas American Council on Exercise veiktā pētījuma rezultāti, salīdzinot ar Apple Watch, Garmin pulksteņi spēj precīzāk monitorēt sirds ritmu, un tiem ir labāka GPS izsekošana, tādējādi tiek saņemta precīzāka informācija par soļu skaitu, mēroto distanci un patērētajām kalorijām. 


Izturība pret ārējās vides faktoriem

Garmin sporta pulksteņi ir izturīgi pret lietu, sniegu, vēju. Tos var lietot ūdenī. Ūdensizturīgi ir arī Apple Watch jaunākie modeļi (sākot ar Series 2). 


Sportošanas režīmi

Garmin piedāvā daudzveidīgu sporta aktivitāšu un treniņu izvēli – vairāk nekā 20 dažādus sporta režīmus, sniedzot lietotājiem iespēju pielāgot ierīci savām vajadzībām un aktivitātēm. Arī Apple Watch viedpulksteņos pieejams sporta režīmu klāsts, taču salīdzinoši ierobežotāks. 


Darbības laiks

Viena no būtiskākajām Garmin sporta pulksteņu priekšrocībām – to ilgais darbības laiks. Ierīces nepieciešams uzlādēt aptuveni reizi 12 – 14 dienās. Apple Watch ir jālādē katru dienu. 


Dizains

Viedierīces izskats nav mazsvarīgs. Apple viedpulksteņi piesaista ar elegantu, minimālistisku dizainu. Garmin sporta pulksteņi ir vairāk praktiski, to ražošanā tiek izmantots nerūsējošais tērauds,  augstas izturības plastmasa un citi materiāli.


Savienojamība ar citām viedierīcēm

 Vēl šī zīmola pulksteņus var savienot ar citām viedierīcēm, aplikācijām un lietojumprogrammām, piemēram, Strava un MyFitnessPal – treniņu rezultātu analizēšanai.

Vēl ērtākai šo viedierīču izmantošanai, ieteicams izmantot Garmin Connect tiešsaistes vietni un mobilo lietotni, lai sasinhronizētu visas Garmin ierīces. Tajā ir atrodama informācija par treniņu datiem, plāniem, kā arī vēl citas funkcijas.


Cena pret funkcionalitāti

Cenas ziņā Apple Watch viedierīces var maksāt vairāk, taču tas nenozīmē, ka tās uzreiz ir labākas. Garmin pulksteņi pieejami dažādās cenu kategorijās. Piedāvājumā ir gan vienkāršākas, gan arī augstas klases multifunkcionālas ierīces, kurās integrēti mūsdienīgākie tehnoloģiskie risinājumi. Garmin pulsa josta – precīzākiem mērījumiem Ja fizisko aktivitāšu laikā vēlies precīzāk monitorēt sirdsdarbības ritmu un patērēto kaloriju daudzumu, risinājums ir 


Garmin pulsa josta. 

Tā ir multifunkcionāla ierīce, ko izmantot skriešanai, velobraukšanai, peldēšanai, aerobikai un vēl citām fiziskajām aktivitātēm. Pulsa jostas ir stiprināmas pie sporta krūštura, apliekamas ap roku, krūtīm vai citām ķermeņa daļām. 

Tā veic reāllaika pulsa datu ierakstīšanu, sirds ritma mainības, tempa, soļu skaita un distances fiksēšanu. Piemēram, HRM-Fit pulsa jostu iespējams savienot ar Garmin sporta pulksteņiem, velodatoru un citām ierīcēm.


Populāras Garmin viedierīces

Populāras Garmin viedierīces ir pieejamas elektronikas preču veikala GPSPRO plašajā piedāvājuma klāstā: 

Garmin Venu 3 apvieno eleganci ar plašām funkcijām gan ikdienai, gan sportam. Tas ir ideāls viedais pulkstenis tiem, kas meklē         gan stilu, gan funkcionalitāti.Šī modeļa izcilākās iezīmes:

  • Golfa sērija: iebūvētas golfa funkcijas, kas ideāli piemērotas kaislīgiem spēlētājiem.
  • Elegants dizains: plāns un viegls, pieejams dažādās krāsās.
  • Veselības uzraudzība: detalizēta informācija par sirdsdarbību, skābekļa līmeni asinīs, miega kvalitāti un stresu.                  
  • Fitnesa funkcijas: vairāk nekā 150 sporta režīmi, GPS, intervālu treniņi un animēti treniņi.
  • Papildus funkcijas: viedie paziņojumi, mūzika, Garmin Pay un laika apstākļi.

Garmin Fenix – visas šīs sērijas ierīces ir ļoti izturīgas un daudzpusīgas. Tās var izmantot gan skriešanas, gan slēpošanas un daudzu citu aktivitāšu laikā. Pulksteņiem ir precīza GPS izsekošanas sistēma, ko atzinīgi novērtē gan sportisti, gan aktīvās atpūtas cienītāji. GPSPRO.lv internetveikalā ir pieejami vairāki šīs sērijas modeļi: Garmin Fenix 7, Fenix 7 PRO, 7S, 7S PRO un 7X PRO;

Garmin Forerunner – šīs sērijas viedpulksteņi ir radīti sportistiem, īpaši skrējējiem, triatlonistiem, peldētājiem. Pateicoties precīzai GPS izsekošanai, nepārtraukta sirdsdarbības ritma monitorēšanai un dažādu treniņu plānu piedāvāšanai, ir iespējams ievērojami uzlabot savu veiktspēju. Firstbeat Analytics™ tehnoloģija izveido visaptverošu analīzi par vispārējo veselības stāvokli. Dati tiek iegūti un analizēti, vadoties pēc sirds ritma rādītājiem miega laikā. 

Visi Garmin viedpulksteņi ir aprīkoti ar izturīgo Gorilla® Glass, nodrošinot perfektu redzamību jebkurā diennakts laikā un laikapstākļos.

20240521-1628-garmin-3.png

Foto: gpspro.lv

Ja lūkojaties pēc kvalitatīva un izturīga sporta pulksteņa, kas palīdzēs jums sasniegt ar fiziskajām aktivitātēm saistītus mērķus, iesakām izvēlēties kādu no Garmin viedierīcēm. Garmin pulkstenis ir uzticams palīgs veselīga dzīvesveida veicināšanā. 


GSPRO plašajā piedāvājuma klāstā atradīsiet arī velodatorus, sporta aproces, pulksteņus bērniem un vēl daudz citas ierīces – visu nepieciešamo aktīvam un veselīgam dzīvesveidam. Iepērcieties klātienē vai tiešsaistē!