Baltijā ienāk projektu un procesu vadības uzņēmums no Somijas DERIGO, kas piedāvā būvniecības projektu vadības sistēmu Pro3. Somijas uzņēmumam mobilos risinājums izstrādā Latvijas IT uzņēmums ERNEST DC, pilnveidojot Pro3 sistēmas funkcijas.

Pro3 sistēmas galvenais uzdevums ir uzlabot projektu vadības efektivitāti, vienuviet nodrošinot tādas funkcijas kā projektu procesa pārraudzība, dokumentu un vizuālo materiālu apmaiņa un uzglabāšana, iekšējā komunikācija, atskaišu veikšana un drošības kontroles uzraudzība. Funkcijas projekta ietvaros ir pieejamas neierobežotam skaitam unikālo lietotāju no jebkuras vietas, jebkurā laikā. 

Latvijā pirmais Pro3 sistēmas lietotājs testa režīmā būs Reinis Nitišs un viņa rallijkrosa komanda. Ar projektu vadības sistēmas palīdzību Nitiša komanda plāno uzlabot sacensību sagatavošanās procesa efektivitāti, pierādot, ka Pro3 var izmantot ne tikai būvniecības projektu realizēšanā.

Tuvākajā nākotnē Pro3 sistēma būs pieejama arī lielākajiem Latvijas būvniecības uzņēmumiem.

Artūrs Pumpurs, ERNEST DC vadītājs, skaidro: «Pro3 ir «mākoņa tipa» projektu vadības sistēma, kas specializēta būvniecības nozarei. Jau desmit gadus DERIGO šo produktu nodrošina tādiem uzņēmumiem kā NCC, Admares, Almaco un The Blanchard Wells Group, kuri realizē dažādas sarežģītības projektus visā pasaulē. Viens no piemēriem – uzņēmums Admares ar Pro3 sistēmas palīdzību realizēja projekta «Burj Al Arab Terrace» būvniecību 11 mēnešos, veicot 20 000 dokumentu un 20GB datu apmaiņu, ko izmantoja vairāk nekā 100 unikālo lietotāju.

ERNEST DC komandai ir uzticēta Pro3 sistēmas mobilo risinājumu pilnveidošana un jaunu funkciju izveide, kas paplašinās klientu iespējas un uzlabos lietošanas pieredzi. Biznesa ietvaros DERIGO šo sadarbību izmanto arī kā iespēju paplašināt savu tirgu, piedāvājot sistēmu Latvijā.»

Visas Pro3 sistēmas mobilās aplikācijas strādā integrēti vienā platformā un ir individuāli pielāgotas klienta projektiem. ERNEST DC pārraudzībā ir tādas mobilās funkcijas kā «Time Sheet», kurā tiek uzskaitīts un sekots līdzi projekta realizācijas ilgumam, «Safety Walk», kas palīdz uzraudzīt būvprojekta drošības standartus un kvalitātes rādītājus, «Capture Problem», kurā var nofotografēt un fiksēt problēmzonas objektā, veikt komentārus un nodot visiem projektā iesaistītajiem cilvēkiem, un «Chat», kurā tiek veikta iekšējā komunikācija. Projekta informācijas aprite tiek piesaistīta pie projekta un glabājas kopējā mākonī, atļaujot neizmantot ikdienā ierastās privātās komunikācijas platformas.

Derigo ir privāts uzņēmums, kas dibināts Somijā 2008. gadā. Uzņēmums darbojas Somijā, Lielbritānijā, Tanzānijā, uzsāk darbību Latvijā un Igaunijā, bet tuvākajā nākotnē plāno paplašināt darbību Polijā.