Intensīvos trīs nedēļu kursos «TestDevLab Summer School 2019» interesentus apmācīs automatizētās programmatūras testēšanas pamatos un labākajiem absolventiem piedāvās apmaksātas prakses iespējas uzņēmumā.

«Vēlamies «TestDevLab Summer School 2019» dalībniekus iepazīstināt ar šo perspektīvo IT jomu, un, iespējams, atrast jaunus papildspēkus mūsu strauji augošajai komandai,» teic Andrejs Frišfelds, programmatūras testēšanas un izstrādes pakalpojumu uzņēmuma «TestDevLab» līdzdibinātājs.

Kursu gaitā «TestDevLab» speciālisti iepazīstinās ar programmatūras testēšanas un automatizētās testēšanas pamatiem, kā arī sniegs ieskatu «Apple iOS» lietotņu izstrādē. Apmācības procesu veidos gan teorētiskās nodarbības, gan praktiskie uzdevumi, kuru gaitā tiks risināti reālajam darbam pietuvināti uzdevumi. 

Trīs nedēļu apmācības norisināsies «TestDevLab» Ventspils birojā. Tām var pieteikties ikviens, kuru interesē programmatūras kvalitātes nodrošināšana - https://summerschool.testdevlab.com. Iepriekšēja programmēšanas pieredze nav obligāta, bet būs noderīga. «Krietni svarīgāka ir vēlme strauji apgūt jaunas zināšanas,» saka A. Frišfelds.

SIA «TestDevLab» līdzdibinātājs Ervins Grīnfelds jau iepriekš izteicies, ka gan Latvijā, gan globāli tiek radīts arvien lielāks skaits dažādu programmatūras produktu, tāpēc pieaug nepieciešamība arī pēc to testēšanas. Vienlaikus ir profesionāļu trūkumu, kas traucē iesaistīties jaunos projektos. «Programmatūras izstrādes apmēri un tempi tikai pieaugs un testēšanas speciālistu trūkuma gadījumā ir risks arvien biežāk saņemt problemātiskus produktus. Tie būs risinājumi ar dažādām kļūdām, kas daļā gadījumu apdraudēs datu drošību. Tā ir nopietna problēma, par ko jādomā jau šodien, jo digitalizācijas apmērs un tempi tikai pieaugs,» uzsver E. Grīnfelds.

Lai mazinātu darbinieku trūkumu, pēdējo gadu laikā «TestDevLab» ir daudz runājuši ar augstākās izglītības iestādēm un centušies palīdzēt tām piedāvāt noderīgu mācību saturu, lai studentus ieinteresētu tieši testēšanas nozarē. Piemēram, Ventspils Augstskolā maģistra programmas studentiem izveidots programmatūras testēšanas kurss un ar vieslekcijām un darbnīcām uzņēmums regulāri ciemojas arī citās augstskolās, informējot par testētāja profesijas būtību un darba ikdienu. Perspektīvākos studentus uzņēmums cenšas pamanīt jau pirmajos kursos un palīdzēt viņiem saņemt informāciju par programmatūras testēšanu, kā arī prakses un darba iespējām. 

Pagaidām Latvijā neviena izglītības iestāde negatavo tieši programmatūras testēšanas speciālistus un labākajā gadījumā aprobežojas ar kādu kursu par šo tēmu. «Es teiktu, ka, lai arī testētāja profesija eksistē jau gadiem, tās prestižs un pieprasījums pēc šādiem speciālistiem tikai turpina pieaugt. Manuprāt, nu jau ir laiks gatavot šādus speciālistus atsevišķās studiju programmās. Bez darba viņi nepaliks! Apskatot darba sludinājumu portālos un sociālajos tīklos publicētās vakances, redzam, ka daudzi uzņēmumi meklē ne tikai programmētājus, bet arī testētājus. Konkrēti mēs šobrīd meklējam vismaz desmit pieredzējušus testētājus un programmētājus, kas vēlas izstrādāt testēšanas programmatūru un automatizētus testus,» iepriekš norādījis A. Frišfelds.

Db.lv jau rakstīja, ka 2017. gadā «TestDevLab» apgrozījis sasniedza teju 3,7 miljonus eiro, bet 2016. gadā – 3,1 miljonu eiro.  2018. gada dati vēl nav publiskoti.

2011. gadā dibinātais uzņēmums «TestDevLab» nodrošina augstas pievienotās vērtības programmatūras testēšanas pakalpojumus un produktus, kas klientiem ļauj ātrāk izlaist tirgū kvalitatīvu programmatūru. Šobrīd kompānijā strādā vairāk nekā 130 darbinieki birojos Rīgā, Liepājā, Ventspilī un Daugavpilī. Starp kompānijas klientiem ir gan jaunuzņēmumi, gan pasaulē lielākās kompānijas, tostarp «Skype», «Microsoft», «WorldRemit», «Orange», «Twilio», «Truecaller» u.c. Programmatūru, ko ikdienā testē «TestDevLab» inženieri, visā pasaulē lieto vairāk nekā 1,5 miljardi cilvēku.