Televīzijas kanālā "Tava klase" programmēšanas nodarbībās "Learn IT" sasniedz arī tos skolēnus, kuri nekad nav programmējuši.

Programmēšanas nodarbību "Learn IT" līdzdibinātāja Linda Sinka divas reizes nedēļā vada programmēšanas stundas jaunajā televīzijā kanālā "Tava klase" trešās līdz sestās klases skolēniem. 

"Prieks redzēt, ka bērni seko līdzi mācību saturam un šādi varam sasniegt skolēnus visā Latvijā. Programmēšanas platformā "Scratch" redzam, ka bērni veido savus projektus pēc Lindas paraugiem, dalās ar tiem un apgūst pamatus. Par to mums liels prieks. Daudzi no viņiem savu profilu šajā platformā izveidojuši tieši tagad, kad sākās projekts "Tava klase", līdz ar to mums ir izdevies sasniegt tos skolēnus, kuri nekad nav mēģinājuši programmēt," saka Elīna Ingelande, "Learn IT" līdzdibinātāja. 

Viņa piebilst, ka šobrīd šīs IT un programmēšanas nodarbības ir "tavaklase.lv" interneta portālā skatītākais priekšmets, kas parāda, ka interese no bērniem patiešām ir, un, lai izpildītu uzdevumus, viņi skatās raidījumu arī atkārtoti. 

Kad skolas tika slēgtas un visi pārgāja uz attālināto mācīšanos, "Learn IT" nolēma piedāvāt visām skolām bezmaksas piekļuvi savas tiešsaistes mācību vides tā brīža testa versijai ar 22 mācību plāniem dažādiem vecumposmiem. 

Viņa priecājas, ka 194 skolotāji jau piereģistrējušies šajā tiešsaistes mācību vidē. "Aptaujājot informātikas un datorikas skolotājus, kuriem bija iespēja izmēģināt mūsu mācību vidi, skolotāji atzina, ka ir liela nepieciešamība pēc papildu mācību resursiem un atbalsta programmēšanā. Protams, ka mūsu mācību vidē nepieciešami vēl daudzi jo daudzi uzlabojumi, bet virziens ir pareizs," teic I. Ingelande.

Klātienes pulciņa nodarbības šobrīd notiek tiešsaistē. E. Ingelande novērojusi, ka daudzi skolēni ir noslogoti skolā, daudz laika pavada mācoties pie datora un dienas otrajā pusē vairs negrib papildu nodarboties ar programmēšanu. 

"Daudziem mazākajiem bērniem datorpratība nav tik augstā līmenī, lai spētu pievienoties video konferencei un mācīties attālināti. Arī vecāki bieži vien saka, ka nevar palīdzēt. Ir, protams, arī pozitīvie gadījumi, jo tiešsaistē var pievienoties no jebkuras vietas un mums ir bijuši dalībnieki no Čehijas, Zaķumuižas, vecmāmiņas laukiem u. tml.," saka E. Ingelande.

Pagājušajā nedēļā "Learn IT" piedāvāja pirmo tiešsaistes darbnīcu par programmēšanu "JavaScript" programmēšanas valodā, kam varēja pievienoties ikviens. "Testējam dažādus variantus un mēģinām saprast, kā labāk vadīt nodarbības tiešsaistē," teic E. Ingelande.

Db.lv jau rakstīja, ka līdz ārkārtas situācijai programmēšanas nodarbības "Learn IT" norisinājās 18 dažādās vietās, aptverot septiņas pašvaldības. Nodarbības notika Brocēnos, Ikšķilē, Jelgavā, Krimuldā, Ķekavā, Rīgā un Valmierā. Tajās skolēni no 1. līdz 9. klasei mācās piecās dažādās programmās, sākot no loģikas un algoritmiem līdz mājaslapām, elektronikai un 3D modelēšanai. Iepriekš šīs nodarbības apmeklēja gandrīz 350 skolēni, no kuriem, pateicoties piesaistītajam Eiropas Savienības vai pašvaldību līdzfinansējumam, aptuveni 25% tās apmeklēja bez maksas.