SIA "Datlex" uzņēmumu grupai, kurā ietilpst pašmāju informāciju tehnoloģiju (IT) kompānijas SIA "Datakom" un SIA "Datakom Software", apgrozījums pērn pieaudzis par 28%, sasniedzot 16,9 miljonus eiro.

Kopējā peļņa samazinājusies no 1,58 līdz 1,12 miljoniem eiro, kas tiek skaidrots ar būtiskām investīcijām jaunu produktu un pakalpojumu radīšanā.

"Apgrozījums lielākoties audzis, pateicoties pašu izveidoto risinājumu - "TikiTaka POS", "TikiTaka Pay" un "GDPR-in-a-box" - attīstībai. Turpinām tos attīstīt, tai skaitā "TikiTaka" kases un kases sistēmu produktus. Nākotnē pieaugumu sagaidām gan vietējā, gan ārējos tirgos, pastiprināti strādājot pie Vācijas tirgus apgūšanas", komentē SIA "Datakom" valdes loceklis Jānis Čupriks.

Uzņēmumā liels uzsvars tiek likts uz produktivitātes audzēšanu, nodrošinot uzņēmumos esošo rīku apvienošanu, drošu darbu attālināti un analītikā balstītus mērījumus patiesai darbinieka efektivitātei. Kopējais "Datakom" eksports 2019. gadā audzis līdz 2,67 miljoniem eiro - to veido preču un pakalpojumu tirdzniecība.

2020. gadā "Datakom" vietējā tirgū par prioritātēm noteicis  drošību, automatizāciju un spēju pielāgoties tūlītējām izmaiņām klientu pamata infrastruktūrā.

!Pagājušais gads apliecinājis, ka ārpakalpojumi IT videi kļūst arvien pieprasītāki.

"Jo vairāk uzņēmumi digitalizējas, jo plašākas IT kompetences nepieciešamas. Vidējam uzņēmējam to nodrošināt ir ļoti dārgi un neefektīvi," atzīst J. Čupriks. "Ārpakalpojuma servisi kļūst pieprasītāki un ticam, ka turpinās augt arī šajā gadā."

2019. bija pirmais gads, kad "Datlex" grupas uzņēmumi "Datakom" un "Datakom Software" uzsāka patstāvīgu saimniecisko darbību pēc biznesu sadalīšanas.

"Datakom" koncertējas uz IT infrastruktūras piegādi un IT ārpakalpojumu nodrošināšanu, savukārt "Datakom Software" darbojas IT sistēmu programmēšanas jomā.