Indijas valdība aizliegusi 59 Ķīnas mobilo aplikāciju darbību, tostarp, tādu populāru sociālo mediju platformu darbību kā "TikTok", "Helo" un "WeChat".

Kā pamatojums aplikāciju aizliegšanai valstī minēts apdraudējums valsts neatkarībai un drošībai. Indijas valdība sacījusi, ka aplikācijas iesaistītas darbībās, kas kaitē Indijas suverenitātei un integritātei, aizsardzībai, drošībai un sabiedriskajai kārtībai. Tāpat Indijas valdība atsaukusies uz sūdzībām, ka Indijas lietotāju dati tiek nosūtīti uz ārzemēm bez to īpašnieka piekrišanas.

Kāda augsta valsts amatpersona skaidrojusi, ka valdība ir apsvērusi visus aspektus, pirms pieņēmusi lēmumu. "Šīs aplikācijas valstī izmantotas ilgu laiku, un ir liecības, ka tām ir problēmas ar privātumu un drošību, tostarp, pastāv riski, ka dati tiek sūtīti ārpus valsts," viņš sacījis.

Elektronikas un IT ministrijas paziņojumā teikts, ka tā saņēmusi sūdzības no dažādiem avotiem, tajā skaitā, vairākus ziņojumus par mobilo aplikāciju izmantošanu negodīgiem mērķiem - datu zagšanai un nosūtīšanai ārpus Indijas.

Kopumā aizliegta 59 aplikāciju darbība, tajā skaitā, "Shareit", "Kwai", "UC Browser", "Baidu map", "Shein", "Likee", "Youcam makeup", "Virus Cleaner" un citi.