Latvijas uzņēmums SAF Tehnika radījis inovatīvu risinājumu iekštelpu gaisa kvalitātes uzraudzībai – Aranet4. Ar ierīces palīdzību iespējams sekot līdzi ogļskābās gāzes (CO2), gaisa temperatūras, relatīvā mitruma un atmosfēras spiediena parametriem iekštelpās.

Vairums cilvēku iekštelpās pavada vairāk nekā 90 procentus laika. Pētījumi liecina, ja iekštelpu gaisa kvalitāte ir neatbilstoša, spēja koncentrēties, uztvert un analizēt informāciju, samazinās par 50 procentiem. Rodas noguruma sajūta un miegainība, ko nereti pavada galvassāpes. Ar Aranet4 iespējams sekot līdzi gaisa kvalitātei un savlaicīgi novērst veselībai nelabvēlīgus apstākļus.

Aranet4 datus par CO2 koncentrāciju ataino ar triju krāsu indikatoriem, kas iestrādāti e-ink tehnoloģijas displejā. Ierīcei pieejama arī iOS un Android aplikācija, kas ļauj konfigurēt sensora mērījumu biežumu, skaņas signālu u.c. parametrus, kā arī skatīt pēdējo dienu vēsturisko mērījumu informāciju.

Ierīci darbina divas AA tipa baterijas, kas, kombinācijā ar mazajiem izmēriem, ļauj to viegli pārvietot starp dažādām telpām, kā arī ņemt līdzi, lai sekotu līdzi gaisa kvalitātei jebkurās iekštelpās.

Aranet ir uzņēmuma SAF Tehnika zīmols, kura paspārnē tiek attīstītas bezvadu sensoru tehnoloģijas. 

Akciju sabiedrība SAF Tehnika ir bezvadu datu pārraides risinājumu ražotājs no Latvijas, kura produkciju izmanto vairāk nekā 130 pasaules valstīs. Uzņēmums pamatā nodarbojas ar mikroviļņu datu pārraides iekārtu ražošanu, bet pēdējos gados paplašinājis savu darbību, radot pasaulē mazāko mikroviļņu spektra analizatoru sēriju, kā arī pēdējos gados attīsta bezvadu sensoru risinājumu zīmolu Aranet.