Latvijā atklāta jauna vietne steidzamo darbu pasūtītājiem un izpildītājiem – eiriks.lv. Tā paredzēta darbu pasūtītājiem, kam darbinieks vai palīgs nepieciešams steidzami, savukārt darbu izpildītājiem – brīžos, kad nauda vajadzīga jau šodien. Uzņēmējiem tā tiek pozicionēta kā ātrā palīdzība, ja steidzami trūkst darbinieku. 

«Uzņēmējiem, privātpersonām un mājsaimniecībām, kam nepieciešams nekavējoties atrast vai aizvietot darbiniekus un rast risinājumu krīzes situācijā, eiriks.lv ir kā glābiņš un «ātrā palīdzība». Portāla moto ir divējāds – darbu izpildītājiem tas ir «Neslinko – eiriko!», bet darbu pasūtītājiem - «Tiks izdarīts!», skaidro eiriks.lv izveidotāji.

Portāls gan pildīs tikai sludinājumu «dēļa» funkciju un neko negarantēs, portāla noteikumi ir tikai ieteikumi, lai veiksmīgāk atrastu labāko darbu veicēju konkrētajam darbam un dienā, kad tas nepieciešams, biznesa portālam db.lv paskaidroja Ilona Grīnberga, viena no eiriks.lv izveidotājām. «Portāls nemaisīsies darbu pasūtītāju un darbu izpildītāju attiecībās,» viņa akcentēja. 

Sludinājuma ievietošana darbu pasūtītājiem būs par maksu.

Mērķis ir, ka platforma Eiriks.lv ievietotajiem sludinājumiem «nodrošinās tūkstošiem apmeklētāju, garantējot maksimālo izpildītāju skaitu tieši ar tiem darbu veicējiem, kas sludinājumu publicēšanas dienā ir motivēti darbam un gatavi tos veikt nekavējoties». I. Grīnberga norāda, ka sludinājumu popularitāte tiks veicināta, tos pārpublicējot sociālajos tīklos un citās platformās attiecīgajai auditorijai.

Ievietotie darba sludinājumi būs aktīvi 48 stundas, un šāda kārtība ir veidota ar mērķi nodrošināt darba izpildītājiem tikai aktuālos steidzamo darbu piedāvājumus.

Lai palielinātu izredzes tikt pie visatbilstošākā kandidāta darba veikšanai, portāla veidotāji iesaka ievietot sludinājumu video formātā. Šāda iespēja esot jaunums Latvijā un ļauj darba sludinājumu padarīt īpaši efektīvu, lai potenciālais darba veicējs spētu labāk izvērtēt savu atbilstību.

«Portāla eiriks.lv svarīgs noteikums darbu izpildītāju piesaistīšanai ir naudas norēķins pirmajā darba dienā pēc darba. Tas nozīmē, ka naudu par paveikto darba ņēmējs saņems tajā pašā dienā, ja vien puses nevienosies par citiem noteikumiem. Darbu pasūtītāji, kas ir uzņēmumi, var likumīgi izmantot eiriks.lv, deklarējot darbinieku VID sistēmā un parakstot īstermiņa vienošanos,» saka I. Grīnberga. Potenciālajiem darbu darītājiem viņa iesaka piereģistrēties VID kā saimnieciskās darbības veicējam.

Darbu izpildītājiem eiriks.lv ir radīts kā «ātrās» naudas avots un dod iespēju katram sev kļūt par bosu vai saimnieku. Eiriks.lv mainīšot ieradumus, sniedzot iespēju izvēlēties darbu, kādu vēlas, tieši dienā, kad vēlas, un jau vakarā saņemt naudu. Eiriks.lv paredzēts ikvienam, kam ir vēlēšanās nopelnīt, pietrūkst līdz algai vai nepietiek rēķinu nomaksai, piebilst I. Grīnberga. 

Runājot par Latvijā aktuālo darbaspēka pieejamības problēmu, I. Grīnberga norāda, ka šīs problēmas dēļ arī portāls izveidots, jo Latvijā darbaspēka trūkuma dēļ gan uzņēmumiem, gan mājsaimniecībām ir grūti atrast dažādus speciālistus steidzamajiem darbiem un ne tikai. Uzņēmumiem eiriks.lv paredzēts gan steidzamajiem darbiem, gan kādas vakances aizpildīšanai, piemēram, darbinieka slimības laikā. Tāpat iespējams arī atrast un ar kāda maza darba izpildi pārbaudīt potenciāli vērtīgu darbinieku.

Portāls eiriks.lv savu darbību uzsāk 6.jūnijā. Portāla izveidē un attīstībā ieguldīto investīciju apjomu I. Grīnberga neatklāj.