Interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmums Gemius publicējis valsts nozīmes iestāžu vietņu ar paplašinājumu gov.lv TOP 20 apmeklējumā no datoriem. Dati par augustu liecina, ka populārākā ir Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vietne, kuras Real Users skaits pagājušajā mēnesī sasniedzis 173 000 – 3 reizes vairāk lietotāju nekā pārējām Top 3 lapām.

Valsts iestāžu vietņu topu ar 173 000 lietotāju augustā atklāj Valsts ieņēmumu dienesta vietne vid.gov.lv, kam ar ievērojami mazāku Real Users skaitu – 49 000 lietotāju – seko Nodarbinātības valsts aģentūras mājas lapa nva.gov.lv un vsaa.gov.lv jeb Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūra ar 45 000 lietotāju augustā. Valsts ieņēmumu dienesta vietni augustā apmeklējuši 56 procenti sieviešu un 44 procenti vīriešu. Procentuāli lielākā auditorijas daļa – 24 procenti – ir vecumā no 45 līdz 54 gadiem, savukārt 43 procenti visu lapas apmeklētāju dzīvo Rīgā. Vidēji viens lietotājs vid.gov.lv pavada 1 stundu un 5 minūtes, nva.gov.lv – 14 minūtes, bet vsaa.gov.lv – 7 minūtes.

Topa piektajā vietā ierindojas Izglītības un zinātnes ministrijas vietne izm.gov.lv ar 30 000 lietotāju, tai seko Ministru kabineta vietne mk.gov.lv ar 26 000 Real Users augustā. Tāpat starp TOP 20 vietnēm atrodamas arī citu Latvijas ministriju vietnes, Uzņēmumu reģistra, Valsts policijas, Valsts Izglītības satura centra un citu ministriju pakļautības iestāžu lapas.

Divdesmit populārāko valsts iestāžu vietņu vidū procentuāli lielāks vīriešu lietotāju skaits ir Tiesu administrācijas mājaslapai ta.gov.lv (53 procenti vīriešu), kurā vidēji viens lietotājs augustā pavadījis 4 stundas un 10 minūtes. Arī dāmas šajā lapā uzkavējušās visilgāk – 2 stundas un 19 minūtes. Tikmēr procentuāli vairāk sieviešu apmeklējušas Slimību profilakses centra lapu spkc.gov.lv (83 procenti), kur viena interneta lietotāja pavadījusi aptuveni 2 minūtes.

Top 20 valsts iestāžu lapas augustā kopā apmeklējuši 416 000 lietotāju.