Koplietošanas transportlīdzekļu programmaparatūras izstrādātājs "Atom Mobility" piesaista 200 tūkstošu eiro investīcijas no Igaunijas biznesa eņģeļu tīkla "EstBAN".

Finansējumu uzņēmums ieguva Igaunijas jaunuzņēmumu konferences "Latitude59" laikā, kur "Atom Mobility" ieguva arī 10 tūkstošu eiro finansējumu bez saistībām no "Latitude59", kā ar juridiskā biroja "Hedman Partners" atbalstu nākotnē.

Piesaistītais finansējums ļaus paplašināt pārdošanas un inženieru komandu. "Šobrīd strādājam 20 pilsētās 13 valstīs, bet piesaistītās investīcijas tuvāko divu gadu laikā ļaus mums būt simt pilsētās. Tas mums ļaus būt par vienu no lielākajiem spēlētājiem koplietošanas tirgū. Šo gadu plānojam pabeigt, strādājot 30 līdz 40 pilsētās," teic Artūrs Burņins, "Atom Mobility" (SIA "ATOM Tech") līdzdibinātājs.

Šobrīd "Atom Mobility" pakalpojumus izmanto 25 uzņēmumi dažādās valstīs. Šobrīd uzņēmums fokusējas uz Eiropu, jo par šo reģionu tam ir visvairāk zināšanu. Katru dienu kompānijas klientu sniegtos pakalpojumus izmanto aptuveni 10 tūkstoši cilvēku.

"Mēs piedāvājam platformu kā pakalpojumu, līdz ar mūsu klientam nav vajadzīgi iekšējie IT resursi. Viņam jārūpējas par operacionālo ikdienas darbu – kā un kur strādāt, kādus braucamrīkus izmantot utt.," saka A. Burņins.

"Atom Mobility" elektriskie skrejriteņi bija pirmie, kas pērn parādījās Rīgas ielās, piedāvājot koplietošanas pakalpojumus. "Tas bija mūsu pilotprojekts, lai iegūtu pieredzi par to, kā tas strādā. Mums nebija mērķa ļoti paplašināt mūsu darbību mobilitātes pakalpojuma sniegšanā, jo ir citi labi finansēti uzņēmumi, kas ar to nodarbojas. Mēs fokusējamies tieši uz programmatūru un piedāvājam to visā pasaulē – Eiropā, Skandināvijā, Kolumbijā. Strādājam arī ar pirmajiem klientiem ASV, Saūda Arābijā un Dienvidāfrikā," saka A. Burņins.

Vaicāts, kādi ir lielākie izaicinājumi, izstrādājot šāda veida risinājumu, viņš teic, ka nav viegli izstrādāt tāda līmeņa tehnoloģiju, ko var mērogot un klients nesaskaras ar tehniskām problēmām šajā procesā. "Svarīgi, lai tehnoloģija ir skaidra un saprotama jebkuram cilvēkam bez IT zināšanām," uzsver A. Burņins.

Viņš stāsta, ka dalīšanās ekonomika transporta jomā pēdējos pāris gados strauji aug, jo īpaši Covid-19 pandēmijas izraisītās ārkārtas situācijas laikā. Piemēram, šajā laikā arī auto nomas uzņēmumi, meklē jaunus biznesa modeļus, lai piedāvātu klientiem pakalpojumu ātrāk, ērtāk un lētāk. "Krīzes laikā ir svarīgi, lai vari paņemt mašīnu attālināti un nevajag tikties klātienē, lai parakstītu līgumu, tiktos ar auto nomas biroja darbinieku," norāda A. Burņins. Viņa skatījumā tirgu visvairāk virza koplietošanas elektriskie skrejriteņi un automašīnas, bet ražotāji neguļ uz lauriem un visu laiku parādās arvien jauni braucamrīki. Piemēram, Igaunijas kompānija "Comodule" ražo videi draudzīgākus skrejriteņus, kas kalpo ilgāko un kas ir vieglāk pārstrādājami.

Uzņēmums darbojas kopš 2018. gada. Novembrī "Atom Mobility" ieguva grantu konkursa "Atspēriens" finansējumu desmit tūkstošu eiro apmērā, bet vēlāk piesaistīja 50 tūkstošu eiro investīciju no vietējās kompānijas SIA "ITG Group".

"Kopš tā laika paši finansējam savu darbību, esam pelnošs uzņēmums. Tas nav raksturīgi visiem jaunuzņēmumiem, tāpēc diezgan ilgi izvēlējāmies, ko piesaistīt kā pirmo nopietno investoru. Izvērtējām vairākas iespējas un nolēmām sākt ar Igaunijas biznesa eņģeļiem, jo viņiem ir liela pieredze ar sēklas stadijas investīcijām un to, kā sagatavot nākamajiem investīciju raundiem," saka A. Burņins.