Turpinot iepriekšējos gados uzsākto apmācību programmu uzņēmumiem, "SEB banka" jau piekto reizi izsludina pieteikšanos biznesa pilnveidei veltītajai Izaugsmes programmai.

Šogad programma norisināsies virtuāli, tādējādi paplašinot iespējamo dalībnieku loku, jo apgūt programmas sniegtās iespējas tagad varēs no jebkuras vietas Latvijā vai pat esot ārpus tās.

Uzņēmumu izaugsmes programmu "SEB banka" īsteno sadarbībā ar vadības konsultāciju uzņēmumu "Civitta Latvija". Dalība programmā uzņēmumiem ir bez maksas, "SEB banka" tās īstenošanā iegulda 40 000 eiro gadā.

Covid-19 krīze skaidri iezīmējusi to, ka biznesa pasaulē procesus un notikumus paredzēt ir neiespējami, tāpēc jāmāk pielāgoties katrai situācijai, turklāt, no situācijas jāiziet kā ieguvējam. Jaunu prasmju un zināšanu apguve īpaši svarīga uzņēmumiem ir šobrīd, kad jādomā par sava biznesa saglabāšanu un attīstīšanu arī nākotnē.

Programmas mērķis ir palīdzēt uzņēmumiem sagatavoties straujākai biznesa izaugsmei, apgūstot dažādas inovāciju metodes produktu un pakalpojumu izstrādei. Programmas ietvaros 13-15 ambiciozi uzņēmumi gan vietēja, gan starptautiska mēroga ekspertu un mentoru vadībā strādās pie inovatīva produkta vai pakalpojuma izveides, iespējams – būtisku procesu izmaiņām, lai turpmāk nodrošinātu straujāku sava uzņēmuma izaugsmi. Šajā programmā, papildus ierastajam saturam, dalībniekiem būs iespēja piedalīties individuālā ideācijas sesijā, kas palīdzēs uzņēmumiem nopulēt savu biznesa ideju ar mentora palīdzību, kā arī sastādīt konkrētu aktivitāšu plānu, ko realizēt programmas laikā un pēc tās.

"SEB bankas" valdes loceklis Arnis Škapars uzsver, ka Covid-19 izplatība ir skārusi Latvijas uzņēmumus dažādos veidos – ir nozares, kas ietekmētas ļoti smagi, bet ir virkne nozaru, kas savā ikdienā biznesa apjomu ziņā izmaiņas neizjūt.

"Es aicinātu Izaugsmes programmas dalībniekus veltīt programmas laiku, kas ir gandrīz 4 mēneši, lai jo īpaši risinātu idejas un vairotu sava uzņēmuma konkurētspēju ne tikai Latvijas, arī pasaules mērogā, un, lai to paveiktu, lielai vērībai jābūt tam, kā pakalpojumu sniegt attālināti. Izaugsmes programma sniedz iespēju strādāt pie jauniem produktiem, pakalpojumiem, kā arī biznesa modeļiem. Mums ir gandarījums par iepriekšējo Izaugsmes programmu dalībniekiem, kuri ar iegūto zināšanu palīdzību ne vien veiksmīgi pārvarējuši COVID-19 radīto situāciju, bet pat atraduši jaunus attīstības virzienus esošajos apstākļos," piebilst A. Škapars.

Programmas laikā īpaša uzmanība tiek veltīta biznesa zināšanu un prasmju pilnveidošanai ar uzsvaru uz tādām digitalizācijas laikam raksturīgām prasībām kā digitālo tehnoloģiju pielietojums, inovācijas, izaugsmes domāšana, mārketings un pārdošana, kā arī mūsdienīga finanšu plānošana.

Kopš 2018. gada Izaugsmes programmu jau absolvējuši 50 Latvijas uzņēmumi. Pirmo ciklu pabeidza 9, otro 13, trešo 15, savukārt, ceturto 13 uzņēmumi, tostarp "Hromets poligrāfija", "Overly", "Smiltenes piens", "Skrivanek Baltic", "Kamelota", "Baltu rotas" u.c. 

"SEB bankas" Izaugsmes programma paredzēta Latvijā reģistrētiem uzņēmumiem ar vismaz divu gadu pieredzi uzņēmējdarbībā un vismaz 200 000 eiro apgrozījumu gadā. Daļa no Izaugsmes programmas lekcijām pieejama jebkuram interesentam tiešsaistē.