Ir sākusies pieteikšanās Eiropas lielākā ilgtspējīgas enerģijas inovāciju fonda "EIT InnoEnergy" rīkotajām sacensībām "PowerUp! Challenge".

Savu dalību konkursam aicināti pieteikt Centrāleiropas un Austrumeiropas jaunuzņēmumi, ātri augošie uzņēmumi (scale-ups) un mazie un vidējie uzņēmumi. "PowerUp! Challenge" sacensību mērķis ir sekmēt uzņēmumu attīstību, sniedzot finansiālu atbalstu investīciju veidā, kā arī rodot iespēju konsultēties ar dažādu nozaru un "InnoEnergy" plašā partneru tīkla ekspertiem.

"Uzņēmumi, kuri piedalās "InnoEnergy" rīkotajās "PowerUp!" sacensībās, nodrošina sev neatsveramu starptautisku pieredzi un sagatavojas turpmākām biznesa attīstības iespējām. Pērn "PowerUp!" Latvijas finālā jaunuzņēmums "Atlant 3D" plūca laurus, nodrošinot sev ceļazīmi uz lielo "PowerUp!" finālu Krakovā, kur, sacenšoties ar 14 valstu labākajiem jaunuzņēmumiem, ieguva godpilno 2. vietu un 10 tūkstošu eiro naudas balvu. 

Šis augstais sasniegums apliecina, ka Latviju pārstāvošie jaunuzņēmumi ir spēcīgi konkurenti ārvalstu jaunuzņēmumiem. Šā gada sacensībām pieteikt savu dalību īpaši tiek aicināti mazie un vidējie uzņēmumi, tādējādi izmantojot iespēju sacensties par investīcijām un iespēju saņemt konsultācijas no plašā "InnoEnergy" tīkla ekspertiem sava biznesa tālākai attīstībai un stiprināšanai," norāda Liene Kuplā, "InnoEnergy" vadītāja Latvijā.

"InnoEnergy" ir investors, kā arī nozares dzinējspēks uzņēmējiem, kuri vēlas atstāt ietekmi globālā mērogā un attīstīt ilgtspējīgu biznesu. Uzņēmumi, kuri pievienosies "InnoEnergy" tīklam, var rēķināties ar atbalstu tādās jomās kā produkta uzlabošana, attīstība un izpēte pilotprojektos, biznesa stratēģijas ieviešana un paplašināšana starptautiskajos tirgos, kā arī turpmākas papildu finansējuma iespējas no uzticamiem riska kapitāla uzņēmumiem un valsts institūcijām.

Viens no spilgtākajiem "InnoEnergy" investīciju darījumu piemēriem ir Zviedrijas uzņēmumam "Northvolt", kas ir Eiropas lielākais litija-jonu akumulatoru ražotājs. "Northvolt" no Eiropas Investīciju bankas, sadarbībā ar "InnoEnergy", 2019. gadā saņēma finansējumu 350 miljonu eiro apmērā un šobrīd būvē divas lielākās ar zaļo enerģiju darbināmās akumulatoru rūpnīcas – "Northvolt Ett" Šellefteo, Zviedrijā un "Northvolt Zwei" Lejassaksijā, Vācijā. "Northvolt" šī brīža vērtība sasniedz 1,6 miljardus eiro un to vada divi bijušie "Tesla" augsta līmeņa vadītāji - Pēters Karlsons (Peter Carlsson) un Paulu Čeruti (Paolo Cerruti).

L. Kuplā norāda, ka "InnoEnergy" "PowerUp! Challenge" sacensības ir iespēja dalībniekiem no Centrālās un Austrumeiropas kļūt par nākamo vienradzi "InnoEnergy" portfelī. Šīs sacensības ir piemērotas visos uzņēmuma attīstības posmos. Nav svarīgi, vai uzņēmumam ir tikai ideja, tas meklē savus nākamos klientus vai iespējas paplašināt savu darbību. Šī gada sacensību tēmas ir enerģija, mobilitāte, tīrās tehnoloģijas un viedās pilsētas, taču sacensībām ir iespēja pieteikt arī citas idejas.

Īpaši jaunuzņēmumiem "InnoEnergy" "PowerUp! Challenge" ietvaros rīko konkursu ar iespēju sacensties par titulu "Gada jaunuzņēmums" un naudas balvu līdz 65 tūkstošiem eiro. Jaunuzņēmumiem tiek nodrošinātas arī citas priekšrocības, piemēram, dalība "Business Bootcamps", koncentrējoties uz programmas starptautisku ekspertu būtisku atbalstu tādās tēmās kā biznesa plānošana, prezentēšanas prasme investoriem un intelektuālā īpašuma aizsardzība.

"InnoEnergy" strādā ar trīs inovāciju jomām - izglītību, lai veicinātu izpratni par ilgtspējību un industrijas vajadzībām nākotnes darba tirgū; inovāciju projektiem, lai radītu komerciāli īstenojamas tehnoloģijas, kas sniedz rezultātus klientam; kā arī biznesa attīstības pakalpojumiem, kas atbalsta inovatīvus enerģijas jomas uzņēmējus un jaunuzņēmumus. Apvienojot visas šīs nozares, "InnoEnergy" veicina katras jomas ietekmi, paātrina tirgum gatavo risinājumu izstrādi un veido vidi, kurā realizēt inovatīvus risinājumus.