Reaģējot uz koronavīrusa izplatības ierobežošanai paredzētajiem pasākumiem, aizvien vairāk ASV lielo tehnoloģiju uzņēmumu pāriet uz strādājošo nodarbināšanu attālināti, vēsta interneta vietne "Angel List".

Vispirms par to, ka pandēmijas dēļ saviem darbiniekiem uz laiku ļaus strādāt attālināti, paziņoja mikroblogošanas vietne "Twitter".

Neilgi pēc tam arī sociālo tīklu kompānija "Facebook" pavēstīja, ka nākamās desmitgades laikā puse darbinieku strādās no mājām.
To uzņēmumu sarakstam, kas arī gatavojas pāriet uz šādu darba modeli, pievienojušies "Shopify", "Dropbox" un "Microsoft".

"Angel List" skaidro, ka šādu tendenci liela daļa cilvēku bija paredzējuši vēl pirms pandēmijas, un vilinājums tam ir visai skaidrs. Eksperti norāda, ka tādējādi uzņēmumi var nodarbināt talantīgākos cilvēkus no visas pasaules, vienlaikus izvairoties no dārgām biroja telpu īrēm tādās vietās kā Silīcija ielejā.

Turklāt arī paši darbinieki norāda galvenokārt uz pozitīvu pieredzi, atsaucoties uz elastību, darba brīvību un iespējām strādāt no jebkuras vietas, kā arī lielāku neatkarību.

Taču vienlaikus darbiniekus gan neiepriecina algu samazinājumi, ieviešot šādas izmaiņas.

Finanšu tehnoloģiju gigants "Stripe" bija pirmais, kas pievērsās šim delikātajam jautājumam, pagājušajā mēnesī paziņojot, ka darbiniekiem maksās 20 000 dolāru, lai pārceltos uz ne tik dārgām pilsētām, taču vienlaikus to algas tiek samazinātas par 10%.

Tāpat, runājot par attālinātu darbu, darbinieki arī sūrojas par nespēju darba vidi nodalīt no mājas dzīves un vientulību. Jo sevišķi gados jauni darbinieki ir nobažījušies par biroja dzīves sniegto ieguvumu zaudēšanu - iespējas strādāt kopīgi ar pieredzes bagātākiem kolēģiem un lūgt blakus esošo darbinieku palīdzību, kas ir grūtāk izdarāms, kad kolēģi ir vairāku laika zonu attālumā.

Atšķirīgs gadījums šajā migrācijas procesā ir "Netflix", kurš nesen paziņoja, ka darbinieki atgriezīsies pie saviem darba galdiem birojos "12 stundas pēc vakcīnas apstiprināšanas".