
Nākamajā mācību gadā datorikas programmu pakāpeniski ieviesīs arvien vairāk skolu; pilotprojekta rezultātus vērtē pozitīvi, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.
Pagājušajā mācību gadā 157 no 796 Latvijas vispārizglītojošām skolām tika aprobēti pieci datorikas apguves mācību programmu pilotprojekti. DB jau rakstīja, ka tas ir pirmais solis jaunā kompetencēs balstītā izglītības standarta ieviešanai, ko plānots izstrādāt līdz 2018. gadam. Paredzēts, ka 2018./2019. mācību gadā datorika varētu kļūt par obligātu mācību priekšmetu jau no sākumskolas vecuma.
Datorikas programmas apguvē tika iesaistīti vairāk nekā 9 tūkst. skolēnu no 1. līdz 9. klasei. Aktīvāk skolas jauno priekšmetu ieviesušas mazākajās klasēs. 1.–3. klašu grupā jaunais priekšmets apgūts 99 iestādēs. Papildus četriem pamata līmeņa mācību programmu paraugiem tika izveidota arī īpaša, padziļināta programma skolēniem, kuri vēlas apgūt programmēšanu un algoritmus. Šī programma aprobēta 18 skolās. Pirmie pilotprojekta rezultāti un skolotāju aptauja liecina, ka datorikas apguve ne vien stiprinājusi skolēnu digitālās prasmes, bet arī uzlabojusi viņu loģisko un algoritmisko domāšanu, kas palīdz citos priekšmetos, informē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa.
Visu rakstu Turpinās aprobēt datoriku lasiet 4. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.