ASV kompānija Amazon apņēmusies izmeklēt apgalvojumus, ka simtiem pusaudžu strādā nelegālas darba stundas Ķīnas rūpnīcā, ražojot tās Echo ierīces, vēsta BBC.

Jaunā ziņojumā par darba apstākļiem Ķīnā ietverts apgalvojums, ka rūpnīcā, kuru vada piegādātājs Foxconn, viedierīces ražo vairāk nekā 1500 «stažieri». 

Pusaudži - vecumā no 16 līdz 18 gadiem - esot spiesti strādāt 60 stundas nedēļā un nakts maiņās. 

Savukārt, Foxconn vaino vietējos vadītājus un sola uzlabot personālvadību. Tomēr pārmetumi par darba apstākļiem Foxconn virzienā tiek raidīti jau atkārtoti. Pašas kompānijas galvenā mītnes vieta ir Taivāna. 

Jaunākais ziņojums par darba apstākļiem Foxconn rūpnīcā Ķīnā liecina, ka no vietējām arodskolām tiek piesaistīti simtiem audzēkņu, lai ražotne spētu izpildīt pasūtījumus. Ziņojumā apgalvots, ka tā sauktajiem stažieriem samaksa ir 1,42 ASV dolāri stundā jeb apmēram 248 ASV dolāri mēnesī. Pusaudži strādā sešas maiņas nedēļā, katras maiņas ilgums ir 10 stundas. 

Daudzi pusaudži guļ kopmītnēs un saskaras ar spiedienu no skolotāju puses. Ziņojumā norādīts arī uz fizisku un verbālu vardarbību pret pusaudžiem. 

Kāda 17 gadus veca pusaudze stāstījusi, ka viņai jāuzliek aizsargplēve vairāk nekā trīs tūkstošiem Echo Dot ierīču dienā. Ļoti spilgtajā apgaismojumā un karstumā strādāt esot nogurdinoši, taču viņai draudēts, ka pretējā gadījumā viņai būs nepatikšanas skolā. 

Amazon, kas pieder pasaules bagātākajam cilvēkam Džefam Bezosam, gan uzsver, ka nepieļauj šādu piegādātāju rīcību, tādēļ steidzami tiks veikta izmeklēšana.