Xiaomi Mi Robot spēj ar vienu uzlādi kvalitatīvi iztīrīt 250 kvadrātmetru plašu telpu

Ikgadējais atvaļinājumu laiks rit pilnā sparā, un baudīt vasarīgu atpūtu vēlas visi. Arī apkopēji uzņēmumā. Un kādēļ gan tiem neiedot brīvdienas, ja kādu laiku vismaz biroja grīdas tīras var uzturēt robots. Autonomo putekļusūcēju piedāvājums, gadiem ritot, stabili aug, un nu ierīces sasniegušas tādu cenas līmeni, lai visnotaļ viedu mehānisku apkopēju varētu atļauties pat neliels uzņēmums vai gandrīz jebkura mājsaimniecība. Viens no šādiem budžeta variantiem ir ķīniešu uzņēmuma Xiaomi robotizētais putekļusūcējs Mi Robot, kurā iestrādātas krietni dārgākām ierīcēm raksturīgas iespējas.

Dizains

Autonomo putekļusūcēju ražotāji diezgan ātri atrada optimālo formu, kādā ieturēts nomācošs vairākums robotizēto apkopēju. Arī sniegbaltais Xiaomi ir paliela diska formā, nepilnus 10 centimetrus augsts un 34,5 centimetrus diametrā liels. Tas nozīmē, ka šis robots nespēs palīst zem lielākās daļas dīvānu vai gultu. No vienas puses, samazinās risks tam iesprūst un attiecīgi saimniekam mesties guļus, lai to izķeksētu, taču, no otras, – Mi Robot nesasniedz ļoti svarīgas putekļu uzkrāšanās vietas. Līdz ar to biežāk būs jāliek lietā tradicionālas putekļu sūcējs vai mazgājamā slota.

Līdz ar 3,8 kilogramus smago robotu komplektā ir arī paliela dokstacija. Tā ir vismaz piecus centimetrus bieza, tādēļ kopā ar putekļusūcēju aizņem teju pusmetru platu vietu. Tas jāņem vērā, piemeklējot apkopējam mājvietu. Gaitenis acīmredzami nebūs labākā vieta. Prātīgāk būs atvēlēt kādu telpas stūri.

Mi Robot pārstāv viedo palīgu klasi, un tā vadīšanā nozīmīga loma ir mobilajai lietotnei. Tādēļ uz korpusa ir tikai divas pogas. Ar vienu robotu ieslēdz, ar otru – nosūta uz uzlādes staciju. Papildu iespējas sniedz komplektā iekļautā tālvadības pults.

Zem gandrīz visu korpusa virsu klājoša vāka paslēpta 420 mililitru putekļu tvertne, kas paredzēta tikai sausiem gružiem. To nav ieteicams mazgāt, bet, ja nu nācies to izdarīt, tad pirms ievietošanas putekļusūcējā kārtīgi jānožāvē. Tvertni izņemt un ielikt ir viegli, bet attaisīt jāiemanās, lai, ar spēku atverot plastmasas vāciņu, putekļu mākonis nenonāktu atpakaļ uz grīdas. Patīkama «ekstra» ir sensors, kas informē, kad tvertne ir pilna un tā jāiztukšo.

Apakšā ir izņemama gara rotējoša birste un kreisajā pusē – arī mazāka trīszaru slota, kas savāc putekļus no malas un pievirza tos tuvāk sūkšanas atverei.

Iespējas

Robotikas cienītājiem Mi Robot patiks, jo tas ir runātīgs. Proti, par katru darbību tas paziņo balsī – par darba sākšanu, pabeigšanu, došanos uzlādēt un iekulšanos problēmās. Pievienojot viedierīces Mi Home mobilo lietotni, paveras gana plašas kontroles iespējas. Var izvēlēties kādu no četriem tīrīšanas režīmiem, kas pamatā atšķiras ar darbības ātrumu un attiecīgi tīrīšanas kvalitāti. Var tīrīt standarta režīmā vai ātri «pārskriet» pāri grīdai turbo tempā.

Lietotnē var norādīt, kuru telpu iztīrīt un katrai istabai piešķirt savu nosaukumu. Var arī iezīmēt kādu noteiktu reģionu telpu plānā, un Mi Robot dosies uzkopt tieši to. Ir arī iespēja ieprogrammēt tīrīšanas grafiku, lai robots strādātu, piemēram, kad neviena telpās nav, kā arī ar tālvadības pulti to stūrēt gluži kā radiovadāmo mašīnu.

Ar 12 sensoriem aprīkotā mašīna jau pirmajās darba reizēs uzzīmē visnotaļ precīzu telpu plānu, kurā iekļauj ne vien tīrīšanai pieejamo teritoriju, bet arī telpas sienas, pat ja līdz tām traucē nokļūt skapji un citas mēbeles. Tas gan rada nedaudz neomulīgu sajūtu – ko gan vēl par dzīves telpu uzzina robots?

Darba kvalitāte

Jebkādu skepsi par darba spējām Mi Robot izskauž jau pirmajās darba dienās. Tas centīgi izbraukā telpu joslu pa joslai, visu pieveikto maršrutu apzinīgi iezīmējot lietotnē. Robots rūpīgi savāc netīrumus no gluda seguma, neatstājot tos arī pie pašas sienas. Šķēršļu atpazīšanai Mi Robot izmanto amortizētu buferi korpusa malā, nevis gaismas sensorus, tādēļ tas ar diezgan lielu spēku spiežas klāt sienām, pamanās pastumt krēslus un citus vieglākus priekšmetus, tādējādi piekļūstot vietām, kurām citi sūcēji pat netuvojas. Uzmācībai ir arī tumšā puse – robots spēj atvērt kārtīgi neatvērtas durvis un iebraukt telpās, kur tas nebija gaidīts, kā arī mēdz uzlīst uz pāris centimetru paaugstinājumiem, kā horizontālas krēsla kājas, un uzkārties uz tiem. Tad tas izmisīgi sauc palīgā.

Paklāju tīrīšana notiek visai formāli. No īsspalvu koridora grīdsegas tiek nosūkti vien lielākie gruži, bet uz mīkstiem paklājiem to vispār nevajadzētu laist, jo bārkstis liks ierīcei «aizrīties».

Kopumā robots ir uzticams palīgs, jo pāris izmēģinājuma nedēļās nebija vajadzības ķerties pie parastā putekļu sūcēja. Pēc aptuveni 15 minūšu darba 20 kvadrātmetru telpa ir patīkami tīra. Lai efekts būtu labāks, vēlams laikus maksimāli atbrīvot telpu no šķēršļiem un netraucēt Mi Robot.

Akumulators

Priecīgas ziņas lielo telpu īpašniekiem – šis robots ir radīts ilgstošam darbam. Ar 5200 mAh akumulatoru tas bez apstājas spēj strādāt divarpus stundas, šajā laikā uzkopjot aptuveni 250 kvadrātmetrus. Vidusmēra 20-25 kvadrātmetru telpas iztīrīšanai standarta režīmā ierīce iztērē aptuveni 10% baterijas satura, tāpēc var droši apgalvot, ka vidusmēra biroja izsūkšana notiks vienā piegājienā nepilnas stundas laikā. Nav liela bēda, ja telpa ir plašāka, jo Mi Robot pēc trīs stundu uzlādēšanās atgriezīsies tieši tajā vietā, kur pārtrauca darbu, un atsāks uzkopšanu.

Gala vērtējums

Xiaomi Mi Robot ir uzskatāms apliecinājums, ka ne vienmēr kvalitatīvām elektroprecēm jābūt dārgām. Par aptuveni 300 eiro šis robotizētais putekļusūcējs piedāvā divarpus stundas no vietas kvalitatīvi un ne pārāk skaļi tīrīt telpas. To var vadīt attālināti caur mobilo lietotni vai arī stūrēt ar pulti. Ierīcei var likt iztīrīt atsevišķas telpas vai pat konkrētas vietas tajās, kā arī izvēlēties kādu no četriem darba ātrumiem. Nav slikta funkciju palete, vai ne?


Xiaomi Mi Robot

Plusi

+ Plašs ieprogrammēšanas iespējas

+ Kvalitatīvi notīra gludu grīdu

+ Ilgs baterijas darbības laiks

Mīnusi

- Ļoti uzmācīgi spiežas virsū šķēršļiem

- Netiek zem dīvāniem

- Grūtības paklāju tīrīšanā


Cena ap 300 eiro

20190719-1018-rob.png