No "Huawei Watch GT 2" var piezvanīt un runāt caur iebūvēto mikrofonu, kā arī skaļi atskaņot mūziku 

Salīdzinoši klusā un neuzkrītošā pasākumā septembra beigās Minhenē pasaule ieraudzīja jauno "Huawei" viedpulksteni "Watch GT 2". Gan tas, gan vienlaikus prezentētais "Mate 30 Pro" viedtelefons citkārt būtu sacēluši pamatīgu ažiotāžu, taču tirdzniecības kara dēļ tālruņa palikšana bez "Google" pakalpojumiem lika ķīniešiem samazināt vērienu un gaidīt labākus laikus. 

Salīdzinājumā ar pirmo modeli "Huawei Watch GT 2" ir piedzīvojis vairākus būtiskus uzlabojumus, kuru vidū nozīmīgākie ir iespēja piezvanīt un runāt caur pulksteni, atskaņot mūziku no iebūvētās atmiņas un mērīt stresa līmeni. Arī baterija kļuvusi vēl izturīgāka, un šobrīd tirgū ir maz līdzīgu ierīču ar tik kvalitatīvu OLED displeju. Mīnusi ir liegums piekļūt trešās puses izstrādātāju programmām un nesakoptā ziņojumu apmaiņas sistēma. Cerams, ka trešajā paaudzē tiks novērsti arī šie trūkumi. 

Ja pirmais "GT" bija izteikti maskulīns, ar masīvu, klasiska vīriešu rokaspulksteņa rāmi, tad otrā paaudze padarīta piemīlīgāka. Tas arī saprotams, jo jaunais pulkstenis pieejams divos izmēros un mazākais izteikti orientēts uz sieviešu auditoriju. Taču DB rīcībā bija lielākais – 46 milimetru modelis. Diametrā tas ir gandrīz tikpat liels kā priekšgājējs, taču no virsas pazudusi gredzenveida metāla apmale.  

Korpusam izmantots nerūsējoša tērauda rāmis un keramikas aizmugure, taču šī modeļa melnais krāsojums un vieglais 41 grama svars rada maldīgu iespaidu, ka pulkstenis izgatavots no kāda trauslāka materiāla. 

Lietošanas ziņā pulkstenis ir tikpat vienkāršs kā priekšgājējs. Lai arī šoreiz nav norādīta izmantotā operētājsistēma, visas pazīmes rāda, ka tā ir tā pati "Huawei" radītā "LiteOS", kam diemžēl joprojām nav pieejamas trešo pušu izstrādātāju lietotnes. Tādēļ nākas izmantot tikai to, kas jau iebūvēts pulkstenī un ko var iegūt no "Huawei Health" lietotnes. 

Ņemot vērā, cik košs un kvalitatīvs ir "Watch GT 2" displejs, pat žēl, ka tajā nevar, piemēram, ielādēt "YouTube" lietotni vai labu navigācijas sistēmu kā "Samsung" pulksteņos. 

Interesants risinājums ir stresa mērītājs, kas pat ir visai ticams. Saspringtākos darba mirkļos rādītājs patiešām uzkāpj līdz pat 60 punktiem no 100, kamēr laiskā brīvdienā turas 15–30 punktu robežās. 

Salīdzinājumā ar pirmās paaudzes "Watch GT", kas bija fiziskās aktivitātes mērītājs ar iespēju saņemt paziņojumus, šis pulkstenis ieguvis vairākas jaunas iespējas. Tās pamatā saistītas ar skaļruņa un mikrofona iestrādāšanu korpusā. Līdz ar to pulkstenī var gan atbildēt uz zvaniem, neizmantojot austiņas, gan pat piezvanīt kādai no desmit noglabātajām kontaktpersonām vai arī atzvanīt uz saņemto zvanu sarakstā redzamajiem numuriem. To īpaši novērtēs, piemēram, automašīnu vadītāji. 

Jau tā iespaidīgais "Watch GT" akumulators ir palielināts līdz 455 miliampērstundām, kā rezultātā ierīce viedpulksteņa režīmā ar vienu uzlādi spēj nostrādāt pat 12 dienas. 


"Huawei Watch GT 2" 

Plusi 

Var zvanīt un runāt caur pulksteni 

Iebūvētā atmiņa un mūzikas atskaņošana caur skaļruni 

Iespaidīgs baterijas darbības laiks 

Mīnusi 

Neatbalsta bezvadu uzlādi no telefona 

Ziņojumus nevar izlasīt pilnā garumā 

Nevar ielādēt lietotnes 

Cena ap 250 eiro


Visu tehnoloģiju apskatu lasiet 30. decembra žurnālā "Dienas Bizness".

Abonējiet, lasiet elektroniski vai meklējiet preses tirdzniecības vietās.