QLED tehnoloģijā veidotais Samsung šā gada flagmanis QE65Q90R pārņēmis labāko no konkurējošā OLED

Televizoru tirgus un autobūves industrija šobrīd atrodas diezgan līdzīgā situācijā. Viena dzīvo izdaudzinātā 8K gaidās, otra sludina elektrifikācijas revolūciju, taču abas ar labiem panākumiem turpina tirgot mazāk aizraujošas tehnoloģijas, katru gadu pamainot kādu niansi un izspiežot labāku rezultātu tur, kur šķietami to vairs nevarētu izdarīt.

Jaunajā Samsung 65 collu flagmanī QE65Q90R ir novērstas priekšgājēja nepilnības, un tas kļuvis vēl nopulētāks produkts par priekšgājēju, lai arī vizuāli fundamentālas izmaiņas nav nesis.

Dizains

Televizoru dizaineriem fantāzijas trūkumu nevar pārmest. Aizgājušajos gados redzēti visādi brīnumi, ieskaitot kopā saspiestas stikla loksnes bez rāmja, kā LG OLED 55E8. Par produkta ārieni atbildīgie Samsung speciālisti šoreiz gan gājuši pa konservatīvu taku, ieturot 65 collu milzeni tā dēvētajā 360 grādu dizainā. Proti, izveidojot tam gludi noslīpētu aizmuguri, kurā visas pieslēgvietas un kājas stiprinājums paslēpts zem neuzkrītoša vāka. Šis koncepts paredz, ka tālrādi var likt kaut istabas vidū un tas izskatīsies kā interjera priekšmets. Arī par vadu jūkli nav jāuztraucas. Gluži kā pērn, arī šoreiz no korejiešu flagmaņa gar statīva vadu stiepjas tikai viens kabelis, kas savienots ar One Connect bloku. Caur to plūst kā elektrība, tā signāls no datu nesējiem, jo faktiski visas ārējās ierīces jāpievieno pie paprāvās One Connect kastes.

Dekorācijas lomu stiprina iespēja pārvērst televizoru par gleznu, fotorāmi vai sapludināt ar sienu, attēlojot ekrānā interjeram atbilstošus ornamentus.

Lai arī plāno apmaļu dēļ televizors no priekšpuses izskatās gaisīgs, tas tomēr ir 27,8 kilogramus smags un pamatīgs. Tā uzstādīšanā bez četrām rokām neiztikt. Neko mazāk no 165 centimetrus pa diagonāli plaša paneļa nevajadzētu gaidīt. Korpuss ir četrus centimetrus biezs, un šīs masas noturēšana vertikālā stāvoklī izskatās izaicinoša. Samsung stabilitātes jautājumu risinājis ar vizuāli plānu, taču pamatīgu, gandrīz 7 kilogramus smagu metāla statīva kāju, kas kopējo svaru uzdzen līdz 34,7 kilogramiem. Ideja izskatās visai veiksmīga. Televizors turas droši, un tā uzstādīšanai nav nepieciešams garš galds vai plaukts, jo atbalsta laukums aizņem 34 centimetrus platumā un 28,5 centimetrus dziļumā. Teorētiski tam pietiktu vietas pat uz ķeblīša virsmas.

Vadība

QE65Q90R izmanto Samsung Smart TV platformas jaunāko versiju, kas gan gada laikā būtiskas izmaiņas nav piedzīvojusi. Pierakstoties ar Samsung lietotājvārdu, var ielādēt dažus desmitus satura lietotņu un spēļu, kas kopā ar uzstādījumu ikonām izkārtojas garā virtenē ekrāna lejasdaļā. Saturs pieejams no tādiem zināmiem servisiem kā Netflix, Amazon, Megogo, Now TV, Rakuten un YouTube. Protams, katrs no tiem uzstāda savus noteikumus, kā piekļūt filmām. Daži piedāvā mēneša bezmaksas iepazīšanās iespēju, citi uzreiz prasa naudu.

Smart TV platforma izmanto mašīnmācīšanās algoritmus, lai iepazītu lietotāja vēlmes, un pēc kāda laika tiešām sāk izcelt atsevišķas satura sadaļas. Iespējams, ka tās vienkārši ir biežāk lietotas, bet var jau būt, ka modernā tehnoloģija zina par mūsu vēlmēm kaut ko vairāk.

Televizora vadīšanai jāizmanto askētiska, bet pārdomāta universālā pults vai mobilā lietotne. Var arī parunāties ar paneli, nododot komandas ar balsi. Ja pultī iemontēto mikrofonu tur tuvu lūpām, tad televizors saprot komandas tīri labi. Protams, specifiskas intereses tam sagādā problēmas, nemaz nerunājot par nosaukumiem latviešu valodā.

Ekrāns

Samsung savos flagmaņos jau vairākus gadus izmanto kvantu punktu tehnoloģiju QLED, kuras galvenais konkurents ir organiskās gaismu izstarojošās diodes jeb OLED. Pērn nozares apskatnieki kā vienu no OLED plusiem nosauca plašāku skata leņķi, tādēļ Samsung metās labot šo trūkumu un iestrādāja Ultra Viewing Angle tehnoloģiju, kas izplata gaismu vienmērīgāk un plašāk. Tā sastāv no diviem elementiem – jaunas optiskās kārtas, kas samazina gaismas izklīšanu, pirms tā iekļuvusi šķidrajos kristālos, un filtra, kas labāk izkliedē gaismu no ekrāna. Rezultāts ir acīmredzams. Pat skatoties uz ekrānu gandrīz no sāniem, attēls ir labi saskatāms un saglabā oriģinālās krāsas. Ievērības cienīgas ir 480 lokālās aptumšošanās zonas, kas uzlabo kontrastu.

Krāsu atainojums ir visaugstākajā līmenī. Palete ir ļoti bagātīga, turklāt televizors sniedz iespēju pieregulēt krāsu atainojumu atbilstoši gaumei. Var gan izvēlēties gatavus režīmus, gan manuāli padarīt krāsas dabiskām atbilstošākas vai uzkrītoši košākas.

Šajā 4K izšķirtspējas televizorā var pa īstam sākt iedziļināties krāsu niansēs un meklēt apslēptas lietas kadra neizgaismotajās daļās. Ja vecākos televizoros nakts epizodēs melnā daļa lielākoties ir vienādi melna un kustību tajā var tikai nojaust, tad QLED ir labi pamanāmas pat nelielas toņu atšķirības.

Televizors arī padarīts piemērotāks datorspēļu cienītājiem, tādējādi vilinot spēļu konsoļu lietotājus. Īpaši piestrādāts pie attēla atjaunošanās, lai spēles ritētu bez aizķeršanās un raustīšanās.

Rezumējot nebūs pārspīlēti teikt, ka šī televizora attēla kvalitāte ir labākā, kāda līdz šim redzēta QLED tehnoloģijas izpildījumā.

Skaņa

Atšķirībā no plānākajiem konkurentiem QE65Q90R korpuss ir gana ietilpīgs, lai tajā ievietotu jaudīgākus skaļruņus. Samsung izdevies ievietot četrus skaļruņus un divus sabvuferus ar kopējo jaudu 60W. Līdz ar to televizors lieliski spēj iztikt bez ārējām skandām. Troksnis ir pietiekami spēcīgs, lai satracinātu tuvējo dzīvokļu kaimiņus, vienlaikus saglabājot skaņas tīrību. Pateicoties daudzajiem skaļruņiem, televizors spēj nodrošināt gan skaidri saklausāmus dialogus, gan pamatīgu ducināšanu koncertierakstos un grāvējfilmās.

Intelligent Sound ir interesants jaunums, kas pielāgo skaņu atkarībā no vides un satura. Piemēram, sporta pārraidēm uzsvars tiek likts uz komentētāja balsi un līdzjutēju saukļiem tribīnēs. Ziņu raidījumos uzmanība tiek pievērsta diktora balsij.

Ņemot vērā skaļruņu iespējas, dīvaini, ka jaunais televizors neatbalsta Dolby Atmos tehnoloģiju, kas kļuvusi par sava veida dārgā gala tālrāžu un tagad arī viedtelefonu standartu. Kad pierasts pie skaņas vizināšanās pa ekrānu, Dolby Atmos atņemšana rada tukšuma izjūtu.

Gala vērtējums

Samsung QE65Q90R pelnīti var uzskatīt par šā brīža labāko QLED tehnoloģijas televizoru pasaulē. Lai arī tas neaizrauj elpu ar inovatīvu dizainu, šis 4K izšķirtspējas televizors ir līdz sīkumiem noslīpēts produkts ar izcilu attēla kvalitāti un respektablu skanējumu. Kamēr gaidām 8K televizoru ekspansiju, QE65Q90 iederēsies pat visgreznākajās mājās.


Samsung QE65Q90R

Plusi

+Izcila attēla kvalitāte

+Plats skata leņķis

+Skaļa un tīra skaņa

Mīnusi

-Neatbalsta Dolby Atmos

-Visai vienkāršs dizains

-Standarta režīmā uzkrītoši spilgtas krāsas


Cena ap 2900 eiro


20190806-0751-tv.jpg

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.