Samsung Galaxy Watch dara visu, ko varētu sagaidīt no viedpulksteņa, un arī ļauj piezvanīt

Augustā prezentējuši viedpulksteņu sērijas Gear turpinājumu, kas gan pārsaukts konservatīviem pircējiem saprotamākā vārdā Galaxy Watch, Samsung saņēma pozitīvas atsauksmes no globālajiem medijiem. To vidū ir pat tik cildinoši apzīmējumi kā šā brīža labākais viedpulkstenis vai labākais no Android viedtelefoniem. Ar ko gan tas izpelnījies šādu novērtējumu?

Jaunajā Galaxy Watch vizuāli Samsung turpinājis attīstīt divus gadus senā priekšgājēja Gear S3 koncepciju, liekot uzsvaru uz klasiska rokaspulksteņa izskatu. Galaxy Watch vēl vairāk pietuvojies prestižu zīmolu pulksteņiem un pieejams divos izmēros – 42 un 46 mm. DB rīcībā bija lielākais, maskulīnākais modelis. Tam ir pamatīgs, 1,3 cm biezs un 63 gramus smags nerūsējoša tērauda korpuss, kas iztur ieniršanu 50 metru dziļi zem ūdens. Uz rokas pulkstenis izskatās paliels, taču zem uzvalka krekla piedurknes «palien» viegli.

Galaxy Watch dvēsele ir 1,3 collu Super Amoled displejs ar skaitliskā izteiksmē pieticīgu, taču ikdienas lietošanā vairāk nekā pietiekamu 320x320 pikseļu izšķirtspēju. Viedtelefonā jāieinstalē Galaxy Wear lietotne, un fitnesa datu apkopošanai vēlams ielādēt un izveidot kontu arī Samsung Health aplikācijā. To var izdarīt kā Android ierīcēs, tā iPhone. Tiesa, otrajos sadarbība nav tik gluda. Android tālruņiem izmēģinājumu laikā nebija grūtību uzturēt savienojumu ar pulksteni, bet «aifons» pēc atvienošanās ierīču attālināšanās brīdī vairākkārt pats nespēja pievienot Galaxy Watch.

Pielietojumu ir iepriecinoši daudz. Galaxy Watch ļauj ne vien izlasīt īsziņas, e-pastus un pat WhatsApp ziņojumus, bet arī atbildēt uz tiem gan ar iepriekš sagatavotām atbildēm, kuru ir gana daudz, gan, uzrakstot tekstu virtuālā ciparnīcā, gan ierunājot atbildi. Var arī pievienot gatavas emocijzīmes. Patīkami, ka pulkstenī ir iestrādāts mikrofons un skaļrunis, kas ļauj atbildēt uz zvaniem caur Galaxy Watch bez papildu aprīkojuma kā bezvadu austiņas.

Ar 472 mAh akumulatoru aprīkotais pulkstenis ir viens no nedaudzajiem, kas spēj veikt ilgstošu mērījumu ciklu kā dienā, tā naktī, jo tas ir reti jānoņem no rokas. Viedpulksteņa lietošanas režīmā ar vienu uzlādi tas darbojas līdz četrām dienām. Ja Galaxy Watch bieži izmanto telefonsarunām un sporta nodarbību reģistrēšanai, tā lietošanas laiks sarūk līdz trīs dienām. Uzlāde notiek uz komplektā iekļautas dokstacijas, kam gan nepieciešams vads ar micro USB lādētāju. Tā kā jaunajiem telefoniem lielākoties ir Type USB-C, ražotājs «dāvājis» iespēju izbraukumos ņemt līdzi divus vadus. Var izmantot arī jauno Samsung bezvadu uzlādes paliktni Wireless Charger Duo, taču tas aizņems vēl vairāk vietas.

Visu apskatu Klasiska āriene slēpj viedas iespējas lasiet 19. oktobra laikrakstā Dienas Bizness. Pērc un lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.