Ērgļos attīstīs luksusa kempingus

Atpūta
2020. gada 11. novembris 11:44

Investējot 190 000 eiro, Ērgļos plānots būvēt "Glamp Camp" viesu mājas, informē projekta un idejas autors SIA "Ragnar Distribution" dibinātājs Renārs Indriksons.

Projekta īstenošana uzsākta šī gada oktobrī, investoru piesaiste joprojām turpinās un kopumā plānots uzstādīt ne vairāk kā 10 viesu mājas. Projekta atklāšana iecerēta 2021. gada aprīlī.

Ideja glempingam radusies nesen, process aizsācies 2020.gada janvārī, kad likti pamati R.Indriksona pirmajam internacionālajam projektam "Glamp Camp" Īslandē.

Projekta nosacījumi ir šādi – tiek piesaistīts zemes īpašnieks, investors, vienas potenciālas glemp mājas īpašnieks un glempinga realizācijas nodrošinātājs – trīs ieinteresētas puses, viena glempinga stacija. Pēc sākotnējā plāna šādi būtu veidotas vairākas glempinga stacijas Īslandē, Latvijā, Itālijā, Anglijā, taču 2020.gada ekonomiskie un brīvas ceļošanas apstākļi dramatiski mainījās un martā iesāktie darbi tika apturēti uz nenoteiktu laiku. Nonākot atpakaļ vietējos tirgus apstākļos, R.Indriksons ar komandu uzsāka meklēt labvēlīgus glempinga realizācijas apstākļus Latvijā.

R.Indriksons stāsta, ka lai attīstītu šādu viesu izmitināšanas konceptu, ir nepieciešams liels pamatkapitāls un brīvie finanšu līdzekļi, kas tiek novirzīti piemērotas zemes iegādei, viesu māju un zemes projektēšanai, labiekārtošanai, zemes un māju apsaimniekošanai, uzturēšanai, kā arī mārketinga aktivitāšu nodrošinājumam.

Viss iepriekšminētais veido ne tikai finansiālo līdzekļu ieguldījumu, bet prasa arī relatīvi lielu laika resursu, ja iesaistītā komanda pārstāv tikai vienu ieinteresētu pusi. Tāpēc radās ideja iesaistīt vairākas puses, kas pārstāv projektu ar mērķi to attīstīt, un ieguvēji ir visi. Šāds projekta modelis ievērojami paātrina tā izveidi un arī popularizē to, kā arī – samazina pušu riskus.

"Kāpēc investoram tas būtu izdevīgi? Ir daudz un dažādu ieguldījumu veidu, kā audzēt sava kapitāla pieaugumu, taču viss ir saistīts ar riskiem un pieauguma procentiem. Noguldīt bankā, iespējams, ir pats drošākais investīciju variants, taču procentu ienesīgums gadā ir ļoti niecīgs. Ieguldot vērtspapīros vai citos finanšu instrumentos, ilgtermiņā ir iespēja gūt augstu sava kapitāla pieaugumu, taču risks ir ievērojami lielāks," komentē R.Indriksons.

Viņš stāsta, ka ieguldot "Glamp Camp" projektā investors iegūst savā īpašumā pārvietojamu māju, kas ir kā garants riska mazināšanai, kā arī ikmēneša ienākumus, samazinot risku ar katru mēnesi. Papildus investors var pietuvināti kontrolēt projekta saistītos procesus un pats atpūsties savā īpašumā sev izvēlētajā laikā, kas mūsdienās ieņem svarīgu lomu dzīves kvalitātes celšanā un kļūst arvien aktuālāk, tā pietuvinot patērētāja paradumu līdzvērtību pasaules vidējiem rādītājiem. Citiem vārdiem – īpašniekam ir savs īpašums ārpus pilsētas, laikā, kad tas pats tur neuzturas, īpašums tiek apsaimniekots un papildus vēl pelna.

"Man ir paziņas, kuri dzīvojot pilsētā, ir iegādājušies lauku īpašumu ar mērķi atpūsties nedēļas nogalēs vai atvaļinājumos. Taču vairākiem šāds īpašums realitātē ir izvērties nevis par atpūtu, bet par papildus slogu, jo, kā saka - zāle aug ātrāk, kad esi prom nevis atrodies uz vietas, tādēļ šie atpūtas mirkļi pārvēršas par papildus pienākumu," stāsta R.Indriksons.

"Glamp Camp" nosaukumā ietverts vārda glamping saīsinājums, kas angļu valodā apvieno divus - Glamourus Camping. Tas saprotams kā glamūrīgs jeb luksuss kempings.

"Glamp Camp" Ērgļi viesiem būs iespēja atpūsties vintage stila viesu mājās. Mājas papildus būs aprīkotas ar grila ēdienu pagatavošanas iespējām, āra kino skatīšanos, papildus tam viesi varēs izbaudīt aktīvu vai mierīgu atpūtu un tūrisma aktivitātes.

"Māris Olte, Ērgļu stacijas īpašnieks, atsaucās uz manu piedāvājumu sadarbībai, izveidot šo konceptu. Ērgļi ir ļoti perspektīva lokācija aktīvai atpūtai visās sezonās, kā piemēram, laivu izbraucieniem, pārgājieniem, slēpošanai, riteņbraukšanai u.c. Māris Olte ar ģimeni un savu komandu ir atjaunojis bijušo dzelzceļa staciju, kur tiek organizēti dažādi ar tūrismu saistīti pasākumi un tikai likumsakarīgi, ka šādā vietā nakstmītnes ir labs papildinājums šīs vietas attīstībai. Ziniet kādēļ vēl? – tādēļ, ka Ērgļi ir neticami skaista vieta. Latvija nav teritoriāli liela, taču katra vieta un novads krasi atšķiras, katrā iegūstams un baudāms kas īpašs. Ērgļos ir patiesi skaista daba un novērojami pat dabas fenomeni, ne par velti Māris Olte iecerējis Ērgļus veidot kā Latvijas tūrisma centru," vietas izvēli skaidro R.Indriksons. 

https://www.db.lv/zinas/foto-aukle-piekto-bernu-erglu-dzelzcela-staciju-489972

"Glamp Camp" Ērgļi plānots uzstādīt divu veidu viesu mājas, lielākas un mazākas kvadratūras. Namiņu eksterjeru un interjeru veidos SIA "Ragnar Distribution" komanda. 

"Esam daudz ceļojuši, iedvesmojušies no citu pieredzes un interesējamies par ēku un tās ekspluatācijas ilgstpējību, kā arī mums tuva saucamā Close the loop domāšana, kur lietām tiek dota otra dzīve – vai nu tās ir pārstrādātas vai vintāžas lietas un apdares materiāli, tā esam draudzīgāki videi, kā arī izskatāmies daudz autentiskāk un neatkārtojamāk. Tas, protams, nozīmē, ka katras mājas dizaina elementi un interjers detaļās atšķirsies. Interjera labiekārtošanas priekšmetus meklējam arī ārpus Latvijas robežām," komentē projekta attīstītāji.

https://www.db.lv/zinas/maris-olte-atputniekiem-piedava-caurspidigas-laivas-496343

Kopumā attīstītāji piedāvā divu veidu mājas, kas ir labiekārtotas un pilnībā sagatavotas viesu uzņemšanai - sezonas (8 mēnešu darbībai) un vissezonas. Sezonas mājas izmaksas ir 15 700 eiro, ieskaitot PVN, savukārt vissezonas māja izmaksas 25 500 eiro ieskaitot PVN.