Nākamajā akadēmiskajā gadā populārāko studiju programmu spicē nozīmīgas izmaiņas nav gaidāmas; augstskolas cer uz reflektantu skaita pieaugumu

Tā kā šogad vidusskolu absolventu skaits ir palielinājies par 3–4%, gan valsts, gan privātās augstskolas prognozē, ka pamatstudijām pieteiksies vairāk jauniešu nekā pērn. Lai piesaistītu studentus, tās visa gada garumā organizē dažādas aktivitātes, bet uzņemšanas laikā jaunieši tiek pievilināti ar dažādām atlaidēm un grantiem, uzņemšana tiek veikta neordināros laikos, kā arī reflektantiem tiek piedāvāta iespēja bez maksas iegūt elektronisko parakstu.

Lai arī 2019./2020. akadēmiskajā gadā augstskolas piedāvās virkni jaunu studiju programmu, lielākā interese tiek gaidīta par tām programmām, kuras bijušas populārākās iepriekšējos gados.

Tie paši līderi

Latvijas Universitāte (LU) prognozē, ka kopējais reflektantu skaits pieaugs. Varētu palielināties studentu skaits pamatstudijās – gan vidusskolu absolventu skaita pieauguma, gan jaunu studiju programmu dēļ. Tāpat tiek lēsts, ka palielināsies ārvalstu studentu skaits. Taču pesimistiskākas prognozes tiek izteiktas saistībā ar studējošo skaitu maģistrantūrā lejupejošo pamatstudiju absolventu skaita dēļ.

LU Komunikācijas un inovāciju departamenta direktora p.i. Kārlis Dārznieks informē, ka LU studentu piesaistes aktivitātes tiek organizētas visa akadēmiskā gada garumā, uzsvaru liekot uz tiešo komunikāciju, piemēram, LU vēstnešu viesošanos skolās, līdzdalību izstādē Skola 2019 un speciāliem pasākumiem. LU jau otro gadu pēc kārtas īsi pirms centralizētajiem eksāmeniem organizē pasākumu 12. klašu skolēniem Padomi eksāmeniem, kas šogad pulcēja vairāk nekā 500 jauniešu no visas Latvijas.

Visu rakstu lasiet 1. jūlija laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.