TestDevLab atklāj biroju Daugavpilī

Darba vide
2019. gada 29. novembris 10:04

Tagad programmatūras testēšanas uzņēmuma "TestDevLab" četros birojos Rīgā, Ventspilī, Liepājā un Daugavpilī strādā 180 cilvēki.

Biroju Daugavpilī uzņēmums atvēra, jo pieaug darba apjoms un nepieciešamība pēc darbiniekiem. "Daugavpili saskatām kā stratēģiski nozīmīgu struktūrvienību, kuru turpināsim attīstīt un plānojam arī paplašināt sadarbību ar reģiona augstākās izglītības iestādēm. Nodrošinām prakses vietas un vieslekcijās dalāmies ar savu praktisko pieredzi. Šovasar Daugavpilī organizējām intensīvus programmatūras testēšanas kursus, kas ļāva apgūt jomas pašus pamatus un uzsākt praksi uzņēmumā. Plānojam šādus kursus rīkot arī turpmāk un iesaistīties pilsētas IT dzīvē," teic Andrejs Frišfelds, "TestDevLab" līdzdibinātājs.

Runājot par uzņēmuma klientiem, viņš teic, ka tas ir ikviens uzņēmums, kam ir, ko zaudēt. Tie var būt dati, klienti, nauda vai reputācija. Tāpēc vietējie un starptautiskie klienti augstu novērtējot Latvijas programmatūras testēšanas uzņēmuma speciālistu darbu, jo tie palīdz kompānijām izstrādāt programmatūru ātrāk un kvalitatīvāk. "Astoņu gadu gaitā esam izveidojuši 180 speciālistu komandu, kas piedāvā testēšanas pakalpojumus un rada tehnoloģiju produktus ar augstu pievienoto vērtību. Nemitīgi investējam līdzekļus darbinieku kvalifikācijas celšanā un tehniskajā aprīkojumā, jo IT joma attīstās galvu reibinošā tempā un mums ir jābūt gataviem jebkuras sarežģītības pakāpes projektiem," piebilst A. Frišfelds

"TestDevLab" 2011. gadā dibināja divi bijušie "Skype" inženieri Andrejs Frišfelds un Ervins Grīnfelds. Viņi strādāja "Skype" Tallinas un Stokholmas birojos laikā, kad uzņēmuma lietotāju skaits strauji pieauga no 10 līdz 500 miljoniem. "TestDevLab" nodarbojas ar programmatūras testēšanas pakalpojumu sniegšanu un testēšanas produktu izstrādi. Uzņēmuma darbības gaitā ir gūta pieredze testējot programmatūru (tīmekļa vietnes, serveru risinājumus un mobilās lietotnes) komunikāciju, finanšu, drošības u.c. jomu uzņēmumiem. Starp klientiem ir gan jaunuzņēmumi, gan starptautiski milži kā "Microsoft", "Skype", "Orange", "Telefonica", "Airbnb" u.c. Uzņēmuma testēto programmatūru lieto vairāk nekā 1,5 miljards cilvēku visā pasaulē.

"TestDevLab" izstrādātie programmatūras risinājumi "Apimation" un "Loadero" nodrošina tīmekļa risinājumu veiktspējas testēšanu, savukārt uzņēmuma laboratorijās var veikt audio un video kvalitātes novērtējumu, mobilo lietotņu enerģijas un datu lietojuma testēšanu, kā arī atrašanās vietas informācijas simulācijas testēšanu.

Industrijas medijs "Test Magazine" 2018. gadā "TestDevLab" iekļāva pasaules 20 labāko programmatūras testēšanas uzņēmumu sarakstā. Uzņēmums ir saņēmis LIAA Eksporta un inovācijas balvu, "The Red Jackets" Eksporta izcilības balvu. Tāpat vairākus gadus pēc kārtas uzņēmuma radītie testēšanas produkti ir augstu novērtēti prestižajā konkursā "European Software Testing Awards". 2019. gadā "TestDevLab" ieguva informācijas drošības pārvaldības standarta ISO/IEC 27001:2013 sertifikātu.

Db.lv jau rakstīja, ka šovasar Ventspilī, Daugavpilī un Rīgā uzņēmums rīkoja "TestDevLab Summer School 2019" vasaras skolu, kurā pāris nedēļu laikā deva iespēju apgūt programmatūras testēšanas pamatus. Kursus izgāja vairāki desmiti interesentu un trešdaļa no kursu absolventiem kļuva par praktikantiem, lai reālā darba vidē turpinātu pilnveidot savas zināšanas. "TestDevLab" līdzdibinātājs E. Grīnfelds jau iepriekš izteicies, ka gan Latvijā, gan globāli tiek radīts arvien lielāks skaits dažādu programmatūras produktu, tāpēc pieaug nepieciešamība arī pēc to testēšanas. Vienlaikus ir profesionāļu trūkums, kas traucē iesaistīties jaunos projektos. "Programmatūras izstrādes apmēri un tempi tikai pieaugs un testēšanas speciālistu trūkuma gadījumā ir risks arvien biežāk saņemt problemātiskus produktus. Tie būs risinājumi ar dažādām kļūdām, kas daļā gadījumu apdraudēs datu drošību. Tā ir nopietna problēma, par ko jādomā jau šodien, jo digitalizācijas apmērs un tempi tikai pieaugs," viņš uzsver. Pieaugot vispārējai pasaules digitalizācijai, būtiski paaugstinās pieprasījums ne tikai pēc programmētājiem, bet arī programmatūras testētājiem.

Pagaidām Latvijā neviena izglītības iestāde negatavo tieši programmatūras testēšanas speciālistus un labākajā gadījumā aprobežojas ar kādu kursu par šo tēmu. "Es teiktu, ka, lai arī testētāja profesija eksistē jau gadiem, tās prestižs un pieprasījums pēc šādiem speciālistiem tikai turpina pieaugt. Manuprāt, nu jau ir laiks gatavot šādus speciālistus atsevišķās studiju programmās. Bez darba viņi nepaliks! Apskatot darba sludinājumu portālos un sociālajos tīklos publicētās vakances, redzam, ka daudzi uzņēmumi meklē ne tikai programmētājus, bet arī testētājus. Konkrēti mēs šobrīd meklējam vismaz desmit pieredzējušus testētājus un programmētājus, kas vēlas izstrādāt testēšanas programmatūru un automatizētus testus," iepriekš norādījis A. Frišfelds.