Thomas Cook darbinieki vēsta, ka ir «ieslodzīti» ārzemēs un baidās, ka pēc pasaulē vecākā tūrisma operatora sabrukuma viņi nesaņems pat algas, vēsta BBC. 

Kā vēstīts, Lielbritānijas tūrisma kompānija paziņojusi par bankrotu, kas ietekmē 22 tūkstošus darbavietu pasaulē, tai skaitā 9 tūkstošus -  Apvienotajā Karalistē.

Kompānijas vadītājs Pīters Fenhauzers pēc sabrukuma atvainojās darbiniekiem un klientiem, tomēr darbinieki BBC atklājuši patieso situāciju.

Tā, piemēram, kāds laulāts pāris - Heilija un Dans - Thomas Cook strādājuši ilgus gadus un nu zaudējuši darbu, kas bijis tuvs sirdij. 
41 gadu vecajam Danam, kurš 19 gadus strādājis par pilotu, par kompānijas sabrukumu tika paziņots e-pastā. Tikmēr 36 gadus vecā Heilija, kura kompānija nostrādājusi 15 gadus, par notikušo uzzinājusi no medijiem. 

Heilija BBC stāstījusi: «Uzzinot šos jaunumus, mēs jutāmies sagrauti. Tagad atklājas, ka tas briedis jau ilgāku laiku. Es jūtos nodota. Es jūtos tā it kā būtu pamesta zem autobusa.»

Pārim nākamās nedēļas pirmdienā jāsaņem darba samaksa 8 tūkstošu sterliņu mārciņu apmērā, bet viņi necerot, ka saņems to laikā. 

Heilija stāstījusi: «Tā mums bija laba alga. Dans bija strādājis virsstundas, un mums maijā bija ieplānotas brīvdienas Floridā. Tagad nevarēsim tās atļauties. Mums ir mazliet ietaupījumu, lai segtu hipotekāro kredītu, un mums ir paveicies, ka mums ir ģimene, kas var palīdzēt īstermiņā, taču mums izmisīgi ir nepieciešams līdz Ziemassvētkiem atrast darbu Danam, kas ir mūsu galvenais apgādnieks.» Pārim no Mančesteras ir divas mazas meitas.

Viņa piebildusi, ka darbinieki palīdz cits citam ar padomiem darba meklēšanā, kā arī ar hipotekāro kredītu un citu maksājumu veikšanu: «Es zinu, ka liela daļa darbinieku zvana dažādām organizācijām un raud. Es otrdien piezvanīju uz sporta zāli, lai atceltu savu dalību.»

Kādas Kiprā esošas Thomas Cook darbinieces māte BBC stāstījusi, ka neaizsargātie jaunie darbinieki tagad cīnās paši par sevi. Sieviete, kas nevēlējās atklāt savu vai meitas vārdu, stāstījusi, ka viņa samaksājusi 480 sterliņu mārciņas, lai 19 gadus vecā meita tiktu atpakaļ uz mājām. Viņa sacījusi, ka neviens šiem jauniešiem, kas iestrēguši citās valstīs, nepalīdzot. 

Darbiniekiem, kuri palikuši citās valstīs, bijusi minimālā alga - 500 eiro mēnesī, tādēļ viņiem neesot līdzekļu, lai nokļūtu mājās. Viņi gan sazinājušies ar Lielbritānijas konsulātu, kur pateikts, ka palīdzību nevar sniegt. Vienlaikus darbiniekiem joprojām tiekot prasīts strādāt, līdz pat pēdējais klients ir nogādāts mājās. Tiem, kuri to nevēlas darīt, jāraksta atlūgumi. 

Deivids Kreitons, Thomas Cook pilots ar 20 gadu stāžu, sacījis, ka Thomas Cook sabrukums viņam ir liels zaudējums. 

Viņš baidās, ka tik drīz nesaņems savu algu 12 tūkstošu sterliņu mārciņu apmērā. «Es droši vien esmu viens no veiksminiekiem, jo mana sieva strādā pilnu darba laiku un sešus mēnešus es varētu samaksāt par hipotekāro kredītu,» viņš sacījis, piebilstot, ka, pēc viņa domām, pirmie, kam jāatlīdzina zaudējumi, esot tieši darbinieki. D. Kreitons pieļauj, ka jauna darba meklējumos viņam būs jādodas uz citu valsti. 

Viņš arī atklājis, ka daži kolēģi joprojām ir iestrēguši citās valstīs, tostarp Lasvegasā, un nespēj samaksāt milzīgās cenas par mājupceļa aviobiļetēm.