Par būvniecības un būvmateriālu ražošanas uzņēmumu grupas "Skonto Group" vadītāju un valdes priekšsēdētāju ir apstiprināts Andris Vilcmeiers.

Stājoties amatā, A. Vilcmeiers kļūs arī par grupas uzņēmuma "Latvijas energoceltnieks" valdes priekšsēdētāju. 

Savukārt līdzšinējais "Skonto Group" vadītājs un īpašnieks Rihards Rāvis turpinās darbu uzņēmuma vadības komandā. 

"Skonto Group" valdei pievienosies arī "Skonto Prefab" vadītājs Mārtiņš Ķeņģis. Līdz šim uzņēmuma valdē strādāja Dmitrijs Soldatenko un Raimonds Freimanis, kuri darbu valdē turpinās.

"Grupas uzņēmumi pēdējo gadu laikā ir nostiprinājuši savas pozīcijas ārvalstu tirgos, kļūstot par nozīmīgu ražošanas eksporta uzņēmumu no Latvijas. Šobrīd, kad visa pasaule piedzīvo COVID-19 vīrusa izplatību, mans uzdevums būs rast risinājumu, lai uzņēmumi spētu maksimāli pielāgoties jaunajiem tirgus apstākļiem un ekonomiskajai situācijai Eiropā," norāda "Skonto Group" vadītājs A. Vilcmeiers.

A. Vilcmeiers iepriekš ir vadījis tādus uzņēmumus kā "Maxima", putnu fabrika "Ķekava", kā arī ieņēmis vadošus amatus dažādos tranzīta un loģistikas nozares uzņēmumos. A. Vilcmeiers strādājis arī auditorkompānijā "PricewaterhouseCoopers Latvia".

"Skonto Group" 85% no darbības apjoma eksportē ārvalstu tirgos. Grupas uzņēmumi nodrošina pilna cikla pakalpojumus saviem klientiem – sākot ar inženiertehnisko risinājumu izstrādi, konstrukciju ražošanu Latvijā un beidzot ar to piegādi uz mērķa tirgiem un montāžu.

"Skonto Group" ietilpst šādi uzņēmumi – "Skonto Prefab", "Skonto Plan Ltd", "Latvijas energoceltnieks", "Cross Timber Systems" un "Skonto Concrete Cladding". Pērn grupas uzņēmumu apgrozījums sasniedza 161 miljonu eiro, savukārt darba spēka nodokļos Latvijas valsts budžetā "Skonto Group" veica maksājumus vairāk nekā 14 miljonu eiro apmērā. 

Grupas uzņēmumu galvenie ārvalstu tirgi ir Lielbritānija, Skandināvijas valstis un Vācija.