BaltCap Infrastruktūras fonds (BInF) iegādājies 70% biomasas koģenerācijas stacijas kapitāldaļu, informē fonda pārstāvji.

Augstas efektivitātes šķeldas koģenerācijas stacija darbojas kopš 2017. gada oktobra un šī projekta realizācijas kapitālie izdevumi ir 17 miljoni eiro. Staciju paredzēts iegādāties no uzņēmuma AS Energoeco. Darījums gaida apstiprinājumu Konkurences padomē un tā detaļas netiek atklātas.

Koģenerācijas spēkstacija ir aprīkota ar 18 megavatu HoSt Bio Energy Installations augstspiediena tvaika katlu un 3,98 megavatu tvaika turbīnu, un tās saražotā elektroenerģija nodrošina siltumu Rīgas rajonu siltumapgādes sistēmai.

«Pēdējo divu gadu laikā mēs rūpīgi sekojām koģenerācijas staciju attīstībai Acones rūpnieciskajā parkā un uzskatām to par tehnoloģiski drošu un labi realizētu projektu, kas lieliski iekļaujas mūsu ieguldījumu portfelī. Pateicoties šai investīcijai, mēs būsim vienu soli tuvāk mūsu mērķim – ieguldīt vismaz 40% no fonda līdzekļiem klimata pārmaiņu mazināšanas projektos. Šāda tipa investīcijas kļūst arvien svarīgākas un steidzamākas, ņemot vērā nesen publicēto Starpvaldību klimata pārmaiņu paneļa (IPCC) īpašo ziņojumu par globālo sasilšanu,» komentē Šarūnas Stepukonis, BaltCap Infrastruktūras fonda vadītājs.

Šī ir trešā BInF investīcija atjaunojamās enerģijas projektos. 2017. gada septembrī fonds ieguldīja 16 miljonus eiro biomasas ražotnes izveidē Viļņā, bet tā paša gada beigās iegādājās Latvijas biogāzes stacijas operatoru Anaerobic Holding par 9,45 miljoniem eiro. Anaerobic Holding pieder un tā pārvalda trīs biogāzes ražotnes Latvijā ar kopējo uzstādīto jaudu 4,9 megavati.

BaltCap, kas ir lielākais buy-out, izaugsmes un privātā kapitāla investors Baltijas valstīs, izveidoja BInF 2017.gada jūlijā ar mērķi investēt transporta, enerģijas un sociālās infrastruktūras attīstībā Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Fonda apmērs ir 100 miljoni eiro un darbības periods 20 gadi.

BInF ieguldītāju loks ietver lielākos Baltijas valstu pensiju fondus, dzīvības apdrošināšanas kompāniju un starptautiskās finanšu institūcijas. Vairāk nekā puse no līdzekļiem ir piesaistīta no Lietuvā, Latvijā un Igaunijā bāzētiem pensiju fondiem, – kas ir līdz šim lielākais kopējais vietējo pensiju fondu ieguldījums uz Baltiju vērstā riska kapitāla fondā. Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) ar 20 miljonu eiro ieguldījumu ir otrais lielākais BInF investors līdzās Eiropas Investīciju bankai. Eiropas Investīciju Bankas finansējums ir nodrošināts EFSI ietvaros, kas ir centrālais elements Junkera Komisijas investīciju plāna ietvaros.