Februārī plašu skandālu izraisījusī slimo liellopu gaļa no Polijas uz AS Lido nonāca caur Igaunijas piegādātāju, taču, pateicoties PVD un sistēmai, kas izveidota kompānijā, tika laicīgi atklāta, intervijā stāsta AS Lido īpašnieks un padomes priekšsēdētājs Gunārs Ķirsons.

Nesen sabiedrībai tika atklāti skati no kautuves, kur tika dzītas slimas govis, un pēc tam PVD informēja, ka šī gaļa nonākusi arī Latvijā, konkrēti Lido. Kādēļ uzņēmums iegādājās liellopu gaļu no Polijas? 

Priekšroku vienmēr dodam vietējiem piegādātājiem, ja tie atbilst mūsu kvalitātes standartiem un ir spējīgi izpildīt piegādes prasības un piedāvāt konkurētspējīgu cenu. Mēs katru dienu ēdinām 30 tūkstošus cilvēku un Latvijas tirgum tas ir liels apjoms, ko ir grūti nodrošināt. Jāpiebilst, ka mēs nevaram iepirkt gaļu pa tiešo no zemnieka, jo ko tad mēs darīsim ar veselu gotiņu? Tas ir vesels process, kamēr gaļa nonāk līdz mums. Lai cik augsti būtu kvalitātes standarti un drošības sistēma, neviens nav pasargāts no krāpniecības. Konkrētā gaļa pie mums nonāca caur Igaunijas piegādātāju, taču pateicoties PVD un sistēmai, kas izveidota kompānijā, tā tika laicīgi atklāta. Šajā gadījumā sadarbībā ar PVD visu atklājām laicīgi, tādēļ neviens kilograms nenonāca pie patērētājiem, viss tika utilizēts.

Bet tas notika tikai pēc Polijas televīzija publikācijas – ja nebūtu izskanējis skaļi, varbūt gaļa nonāktu pie patērētājiem? 

Nē, atbildīgās institūcijas strādā labā līmenī - PVD jau bija saņēmis informāciju iepriekš un kopā varējām operatīvi situāciju novērst. Šis gadījums ir plaši izskanējis, taču cik ir tādi, kas nav izskanējuši? Pirms četriem gadiem Anglijā bija izkautas govis, kas bija inficējušās ar slimību, kas kaitīga cilvēka veselībai, var pat teikt, nāvējoša. Mums bija piedāvājums, taču tas izcēlās ar savu zemo cenu. Atnāca gaļa, kas parasti maksā 8 eiro kilogramā, taču skatījāmies, ka tā toreiz maksāja ievērojami lētāk. Uzreiz radās jautājums, kas tā ir par gaļu un no kurienes nākusi? Sūtījām atpakaļ. Jums jāzina, ka mēs nestāstām daudz lietu, kas notiek. Taču, protams, tie, kas tirgo un blēdās, mēģina atrast vēl jaunus veidus, kā krāpties.

Vai esat pārskatījuši sadarbību ar piegādātājiem, kas piegādāja šo gaļu un šo kautuvi? 

Protams, ka esam rīkojušies atbilstoši visām drošības un kvalitātes prasībām. Jebkurā nelaimē, kas tevi ir skārusi, tu noteikti veidosi analīzi, un jebkurā gadījumā nodrošināsies, lai tas vairāk neatgadītos. Neviens nav pasargāts no tā, ka kāds mēģinās tevi apkrāpt, taču mēs esam nodrošinājušies ar savu drošības un kvalitātes sistēmu.

Vai tiešām Lido pasūtīja tikai 27 kilogramus gaļas? 

Protams, Lido pasūta lielākus apjomus – tā bija daļa no lielāka pasūtījuma. Katrs gabals ir atsevišķi identificēts, ar savu dokumentāciju, kas vienmēr tiek precīzi pārbaudīta, lai pārliecinātos par gaļas izcelsmi, atbilstību kvalitātes prasībām un citiem kritērijiem. Šī pārbaude arī ļāva atklāt krāpniecisko gadījumu, kas pret mums bija vērsts.

Visu rakstu lasiet 25. marta laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!