Atdzimstot Latgales jūgendstila pērlei – Lūznavas muižai –, kura attīstās kā starptautisks mākslas, mūzikas un izklaides centrs, tiek sakārtota arī apkārtējā teritorija 

Lūznavas muiža apmeklētājiem atvērta 2015. gadā pēc četrus gadus ilgas rekonstrukcijas, ko organizēja Rēzeknes novada pašvaldība, piesaistot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējumu. Objekta kopējās izmaksas bija teju 1,3 miljoni eiro, no kurām Eiropas Savienības finansējums veidoja 463,7 tūkstošus eiro. 

Ēka ir neparasts romantiskā jūgendstila paraugs, kas būvēta, cenšoties īstenot XX gadsimta Eiropas arhitektūras un mākslas tendences. 

Muižas atjaunošana ir viens no Rēzeknes novada nozīmīgākajiem projektiem gan finansējuma, gan veikto rekonstrukcijas darbu apjoma ziņā. Ēka turpmāk darbosies ne tikai kā Rēzeknes novada saietu nams, bet to plānots attīstīt kā starptautisku vides izglītības un mākslas centru, kā arī vietu, kurā tiks organizētas starptautiskas nometnes, semināri, mākslas plenēri u.c. 

Lūznavas muižas pārvaldniece Iveta Balčūne stāsta, ka galvenās prioritātes ir ne tikai daudzveidīgas un kvalitatīvas kultūras izpausmes kā, piemēram, mākslu un garšu festivāls Mākslas pikniks, bet arī uzņēmēju atbalsta platformas veidošana, lai Rēzeknes novadā sekmētu inovatīvu un sociāli atbildīgu ekonomisko attīstību. Tāpēc muižai ir izveidojusies laba sadarbība ar Rēzeknes novada amata meistariem, uzņēmējiem, individuālajiem komersantiem, kuri nodrošina dažādus tūrisma papildpakalpojumus – izgatavo suvenīrus, ēdina, piedāvā naktsmītnes, organizē meistardarbnīcas, aktīvās atpūtas aktivitātes u.c. 


Plašāk lasāms 7. augusta laikraksta Dienas Bizness pielikumā Biznesa Plāns -  meklējiet tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!