Pēc trīs gadu pauzes apbalvoti "Gada cilvēks tūrismā" laureāti par ieguldījumu Latvijas tūrisma biznesa attīstībā, informē konkursa žūrija.

Balvu laureāti ir Latvijas Restorānu biedrības (LRB) prezidents Jānis Jenzis, Latvijas Tūrisma Aģentu un Operatoru asociācijas (ALTA) izpilddirektore Astrīda Trupovniece un Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) biedrs un viesnīcu operatora "Mogotel" īpašnieks Vadims Muhins.

Organizatori atklāj, ka šogad konkursam tikai iesūtīti 46 priekšlikumi, taču, ņemot vērā, ka trīs gados vislielāko artavu tūrisma interešu aizstāvībā ir ieguldījušas tieši tūrisma asociācijas, tika izvēlētas trīs visaktīvākās.

“Nav noslēpums, ka aizvadītie gadi tūrisma un viesmīlības nozarei bijuši izaicinājuma pilni. Vispirms pandēmija un tās radītie ierobežojumi, un, kad nozare jau sāka domāt par atgūšanos, sekoja Krievijas iebrukums Ukrainā. Šajā laikā daudzi tūrisma nozares pārstāvji – iestāžu, uzņēmumu vadītāji, tūrisma informācijas centru vadītāji, asociāciju pārstāvji un citi ir darījuši daudz vairāk nekā prasa pienākums, un šis ir īstais brīdis pateikties viņiem. Šogad, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, žūrija lēmusi piešķirt trīs balvas “Gada cilvēks tūrismā”, lai gan patiesībā, manuprāt, milzīga pateicība pienākas ikvienam, kurš turpina darboties tūrisma un viesmīlības nozares labā,” stāsta balvas dibinātājs, tūrisma ziņu portāla BalticTravelnews.com direktors Aivars Mackevičs. 

Latvijas tūrisma nozares balva "Gada cilvēks tūrismā" tradicionāli tiek pasniegta aizvadītā gada (šogad - aizvadīto trīs gadu) labākajiem tūrisma nozares uzņēmumu un iestāžu vadītājiem, pārstāvjiem vai atbalstītājiem, kuri ir snieguši nozīmīgu ieguldījumu Latvijas tūrisma biznesa attīstībā, popularizēšanā un aizstāvējuši tūrisma nozares intereses. Balvas pretendents var būt arī veiksmīgs, atbildīgs sava biznesa vai aroda pārstāvis ar nevainojamu reputāciju, kurš ir kļuvis par savas jomas līderi.

Šogad balvas "Gada cilvēks tūrismā 2020-2022" žūrijas komisijā bija LVRA un LRB valdes loceklis, viesnīcas "Riga Islande Hotel" vadītājs Andris Kalniņš, "Gada cilvēks tūrismā 2019" laureāts, ALTA prezidents, Biznesa augstskolas "Turība" Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns, tūrisma kompānijas "Baltic Vision" vadītājs Ēriks Lingebērziņš, "Gada cilvēks tūrismā 2018" laureāte, LIAA Tūrisma departamenta vadītāja Inese Šīrava, uzņēmuma "Centurion Hospitality" vadītājs Didzis Grāvītis, "Gada cilvēks tūrismā 2012" laureāte, Latgales Tūrisma asociācijas valdes locekle, Ludzas Tūrisma informācijas centra vadītāja Līga Kondrāte, LRB valdes loceklis, restorāna "36.line" īpašnieks Lauris Aleksejevs, "Gada cilvēks tūrismā 2009" laureāte, ALTA valdes locekle, uzņēmuma "Amadeus" ģenerāldirektore Latvijā un Lietuvā, kā arī pārdošanas direktore Ziemeļvalstīs un Centrāleiropā Kitija Tigule, "Travelnews.lv" redaktore Ludmila Alampasu un "BalticTravelnews.com" direktors Aivars Mackevičs.

Balva "Gada cilvēks tūrismā" tiek pasniegta jau 18. reizi. Balva pasniegta tūrisma izstādē "Balttour 2023".