Neskatoties uz to, ka AS PNB Banka nesen paziņoja par akcionāru maiņu, mēs kā uzraugi uzskatām, ka darījums netika pabeigts pilnā apmērā, preses konferencē pavēstīja FKTK vadība.

Tika informēts, ka bankas akcionārs Grigorijs Guseļņikovs pārdeva akcijas jaunajam akcionāram, taču bankai, lai darījums būtu noticis, ir jāiesniedz FKTK iesniegums par akcionāru apstiprināšanu. 

FKTK norāda, ka akciju pārdošanas darījums ir noticis un akcionāru maiņa ir notikusi. Taču FKTK un ECB nav veikusi akcionāru grupas, kas, mūsuprāt, ir ieguvusi būtisku līdzdalību bankā, izvērtējumu, lai būtiskas līdzdalības atļauju sniegtu, t.i. nav vērtēta akcionāru reputācijas, naudas izcelsmes jautājumi, akcionāru bankas attīstības redzējums jeb biznesa plāns, bankas iegādes mērķis. Tādējādi no kredītiestāžu uzraudzības viedokļa jaunie akcionāri nav vēl izpildījuši tiem no Kredītiestāžu likuma izrietošās prasības.

FKTK vērtēs darījuma struktūru un to, kas noticis bankā šajā laikā. 

Parasti uzraugam tiek iesniegta pilna informācija par konkrēto akcionāru, viņa naudas līdzekļu avotiem, redzējums. Šajā gadījumā paziņojums par akcionāru ienākšanu bankā apsteidza ierasto procesu. 

Klientu līdzekļu apjoms virs 100 tūkstošiem eiro AS PNB Banka sasniedz aptuveni 135 miljonus eiro. 

0,8% klientu, kuriem bankā ir vairāk nekā 100 tūkstoši eiro, sākotnēji no Noguldījumu garantiju fonda saņems 100 tūkstošus eiro, un tad varēs stāties kreditoru rindā, preses konferencē informēja FKTK pārstāvji.

Par to, vai pietiks līdzekļu izmaksām šiem klientiem, vēl ir pāragri spriest, norādīja FKTK.