Swedbank padome izraudzījusies Jensu Henriksonu (Jens Henriksson) par Swedbank grupas prezidentu un izpilddirektoru (CEO), kurš uzsāks darbu ne vēlāk kā oktobrī, nomainot pagaidu vadītāju Andersu Kārlsonu, informē uzņēmumā.

Jenss Henriksons darbu Swedbank vadībā sāks, atstājot apdrošināšanas uzņēmuma Folksam vadītāja amatu.

« Jensam Henriksonam ir nepieciešamās prasmes un pieredze, lai risinātu bankai šobrīd ļoti svarīgus jautājumus - gan tos, kas radušies līdz ar nesenajiem pārmetumiem pavasarī, gan tos, kas saistīti ar tehnoloģiskajiem izaicinājumiem banku sektoram raksturīgajai konkurencei. Turklāt Jensam Henriksonam ir izpratne gan par sabiedrības attīstību Zviedrijā un Baltijā, gan arī liela cieņa pret Swedbank vērtībām un mantojumu,» sacīja Swedbank padomes priekšsēdētājs Jērans Pēšons (Göran Persson).

Agrākajās darba gaitās Jenss Henriksons ir bijis Stokholmas biržas Nasdaq OMX izpilddirektors. Tāpat viņš ir bijis arī Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) valdes loceklis Vašingtonā, kur bija atbildīgs par sadarbību ar Baltijas un Ziemeļvalstu reģionu, un līdzdarbojās arī Latvijas un Islandes SVF programmās. Karjeras sākumā Jenss Henriksons ir bijis arī Swedbank starpbanku attiecību vadītājs, un viņam ir ilgstoša pieredze strādājot Zviedrijas Finanšu ministrijā, kur viņš ir ieņēmis dažādus amatus, tai skaitā bijis valsts sekretārs un darbojies ES Finanšu un ekonomikas komitejā.

«Jūtos pagodināts, bet apzinos arī gaidāmos izaicinājumus. Mans galvenais uzdevums Swedbank vadītāja amatā ir atjaunot uzticību bankai, turpināt pilnveidot tās ilgtspējas profilu un veiksmīgo digitālizācijas procesu. Ņemot vērā bankas 200 gadu ilgās tradīcijas un vēsturi, mums ir visi priekšnosacījumi tam, lai nākotnē turpinātu stiprināt bankas pozīcijas,» sacīja jaunieceltais Swedbank grupas vadītājs Jenss Henriksons.

Līdz Jensa Henriksona amatā stāšanās brīdim, Anderss Kārlsons turpinās pildīt Swedbank pagaidu vadītāja pienākumus. Pēc tam viņš atgriezīsies savā līdzšinējā amatā, pildot Swedbank grupas finanšu direktora pienākumus.