2019. gadā izsniegto aizdevumu kopējā summa lauksaimniekiem bija 1 073 500 eiro, kas ir teju par 50 % vairāk nekā 2018. gadā, kad aizdevumos izsniegti 575 010 eiro, liecina nebanku kredītdevēja "Latvijas Hipotēka" dati.

Aizvadītajā gadā gandrīz puse no kredītiem izsniegti Vidzemes puses lauksaimniekiem, trešdaļa - Latgales, bet 18% no kopējā groza nonāca Kurzemes saimniecībās. 

Proporcionāli vismazāk aizņēmās zemnieki no Zemgales - 11%. Līdz šim zemnieki galvenokārt aizņēmušies saimniecības uzlabošanai, izejmateriālu iegādei vai tehnikas remontam. 

Pieaugot pieprasījumam un attīstot uzņēmējdarbību, tika izveidots zīmols "Lande.lv" (SIA Secured Finance MGMT). "Lande.lv" ir finanšu kompānijas "Latvijas Hipotēka" atvasinātais aizdevumu fonds tieši zemnieku saimniecībām. Savukārt uzņēmums "Latvijas hipotēka" turpina strādāt ar fiziskām un juridiskām personām, nodrošinot aizdevumu izsniegšanu pret mājas vai dzīvokļa ķīlu visā Latvijā.

Finansējums līdz pat 100 tūkstošiem eiro tiek izsniegts pret zemes vai meža ķīlu, sākot no 5 hektāru platībām. Pēc "Lande.lv" speciālistu novērojumiem, zemniekiem ļoti svarīga ir iespēja pielāgot maksājuma grafiku, kā arī tas, ka pastāv atliktās atmaksas iespējas un beidzoties sezonas darbiem, vairumā gadījumu aizņēmumi uzreiz tiek atgriezti atpakaļ.  Tas liecina par izsniegto aizdevumu efektivitāti saimniecību attīstībā.