Nākamnedēļ Saeimas sēdē nonāks grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā (PTAL), kas būs robežstabs nebanku nozares uzņēmumiem.

Ierobežot nebanku uzņēmumu izsniegto kredītu likmes, aizliegt tos reklamēt, rūpīgāk pārliecināties par klientu maksātspēju, paaugstināt vecuma slieksni, no kura distances jeb ātrie kredīti tiek izsniegti – šie ir svarīgākie priekšlikumi grozījumiem PTAL. Vai grozījumi ir rūpes par patērētājiem, priekšvēlēšanu kampaņas triks vai kādas citas bankas lobēšana, to uz savas muguras jau tuvākajos gados izjutīs patērētāji un nozares uzņēmumi.

Saeimas deputātiem, kuri savās priekšvēlēšanu kampaņās sola vēlētājiem sakārtot nebanku nozari, ierobežojot procentu likmes, ir iespēja līdz 13. Saeimas vēlēšanām nobalsot par grozījumiem Patērētāju tiesību aizsardzības likumā (PTAL). Tā Dienas Biznesam pēc Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdes atzina komisijas priekšsēdētājs Romāns Naudiņš (Nacionālā apvienība Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK).

Iesniegtos priekšlikumus R. Naudiņš nevēlējās komentēt, taču norādīja, ka atbalsta deputātus, kuri grib līdz 6. oktobrim, 13. Saeimas vēlēšanām, lemt par nebanku nozares sakārtošanu. Viņaprāt, tā ir iespēja demonstrēt savu nostāju. Tas nozīmē, ka Saeimai ir tikai divas nedēļas laika, lai nobalsotu par grozījumiem, vai, gluži pretēji, lai saprastu, ka pēdējā brīdī īstenot tik nozīmīgus grozījumus nebanku nozarē ir graujoši.

Visu rakstu Priekšvēlēšanu ceļa rullis draud noslaucīt nebanku nozari lasiet trešdienas, 26.septembra laikrakstā Dienas Bizness!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.