Eiropas akciju tirgos ceturtdien bija kāpums pēc tam, kad Eiropas Centrālā banka (ECB) nolēma nemainīt galvenās procentlikmes.

ECB padomes sēdē Frankfurtē galveno bāzes procentlikmi tika nolemts saglabāt 0% līmenī. Padome arī nolēma saglabāt noguldījumu iespējas uz nakti likmi -0,5% līmenī un aizdevumu iespējas uz nakti likmi 0,25% līmenī.

Londonas, Frankfurtes un Parīzes biržu indeksi pieauga, neraugoties uz aizejošā ECB prezidenta Mario Dragi brīdinājumu, ka «ieilgusi neskaidrību klātbūtne» ietekmē ekonomisko aktivitāti eirozonā.

ECB izvēlējās tālāk nepazemināt procentlikmes, lai gan Dragi sacīja, ka «monetārās politikas pielāgošana plašā pakāpē vēl arvien ir nepieciešama».

Volstrītā akciju cenas lielākoties pieauga, bet vairāku nozīmīgu uzņēmumu akciju cenas ievērojami mainījās abos virzienos pēc pārsteidzošu peļņas rezultātu paziņošanas.

«Kā bija gaidāms, Mario Dragi pēdējā sanāksme ECB prezidenta amatā nenesa nekādus nozīmīgus jaunumus monetārās politikas ziņā,» sacīja «UniCredit» analītiķis Marko Valli.

«Dragi apstiprināja pesimistisku ekonomikas novērtējumu», un viņa pēctece ECB prezidenta amatā Kristīna Lagarda «mantos monetāru politiku, kas, domājams, kādu laiku būs autopilotā,» teica Valli.

Helsinku biržā bija kritums, jo «Nokia» akcijas cena saruka par vairāk nekā 20% pēc tās brīdinājuma par peļņu.

Volstrītas indekss «Dow Jones Industrial Average» kritās, bet indeksi «Standard & Poor»s 500» un «Nasdaq Composite» pieauga, jo investori bija optimistiski noskaņoti par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām.

«Tesla» akcijas cena pieauga pēc pozitīvu peļņas rezultātu publicēšanas, bet «Twitter» akcijas cena saruka pēc peļņas, kura radīja vilšanos.

«American Airlines» un «Southwest Airlines» akciju cenas kāpa par vismaz 4% pēc ziņām par abu aviokompāniju lielāku peļņu.

Eiro vērtība pret ASV dolāru samazinājās pēc negatīvi uztvertiem eirozonas ražošanas datiem.

Britu mārciņas vērtība pret eiro un ASV dolāru saruka, tirgus dalībniekiem gaidot ziņas par to, cik garu breksita termiņa pagarinājumu Eiropas Savienība (ES) dos Lielbritānijai.

Preču tirdzniecībā naftas cenas turpināja pieaugt pēc datiem par ASV naftas un benzīna rezervju samazināšanos.

Londonas biržas indekss FTSE 100 ceturtdien pieauga par 0,9% līdz 7328,25 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 kāpa par 0,6% līdz 12 872,10 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 palielinājās par 0,6% līdz 5684,33 punktiem.

ASV biržu indekss «Dow Jones Industrial Average» ceturtdien kritās par 0,1% līdz 26 805,53 punktiem, indekss «Standard & Poor»s 500» kāpa par 0,2% līdz 3010,29 punktiem, bet indekss «Nasdaq Composite» palielinājās par 0,8% līdz 8185,80 punktiem.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena ceturtdien pieauga par 0,5% līdz 56,23 dolāriem par barelu. «Brent» markas jēlnaftas cena Londonas biržā kāpa par 0,8% līdz 61,67 dolāriem par barelu.

Eiro vērtība pret ASV dolāru ceturtdien kritās no 1,1130 līdz 1,1101 dolāram par eiro, britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru saruka no 1,2912 līdz 1,2846 dolāriem par mārciņu, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu samazinājās no 108,69 līdz 108,66 jenām par dolāru. Eiro vērtība pret britu mārciņu pieauga no 86,20 līdz 86,41 pensam par eiro.