Platonē taps Smiltsērkšķu nams

Mazais bizness
2020. gada 17. februāris 13:34

SIA "Zeltlejas" Jelgavas novada Platones pagastā šā gada augustā plāno vērt durvis "Smiltsērkšķu namam". Tā būs vieta,kur uzņemt viesus, gatavot ēst, iegūt iedvesmu un zināšanas.

Plānots, ka būvniecības darbi tiks uzsākti šā gada martā. Investīcijas projektā būs aptuveni 200 tūkstoši eiro, kas ietver gan nama būvniecību, gan aprīkojuma iegādi. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar "Altum", kā arī projekts guvis atbalstu vietējās rīcības grupas Lauku partnerība "Lielupe" izsludinātajā LEADER konkursā, saņemot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu 35 000 eiro.

"Smiltsērkšķu nams" paredzēts meistarklasēm, semināriem un kalpos kā tūristu uzņemšanas vieta. Elīna Cēsniece un Eduards Vilks vēlas izglītot cilvēkus par smiltsērkšķu labajām īpašībām un attīstīt izzinošo tūrismu.

Uzņēmēji stāsta, ka SIA "Zeltlejas" 2019. gada tūrisma sezona bija ļoti veiksmīga un uzņēmuma izaugsmes turpinājums. Veiksmīgi tika noslēgta sezona, kopumā sagaidot 2000 viesu un plānojot tūrisma piedāvājuma dažādošanu, kā arī "ZELT Smiltsērkšķu nama" maksimālu izmantošanu visu gadu, bez noteiktas sezonalitātes.

Šobrīd ir izstrādāti trīs tūrisma piedāvājumi jeb "ZELT" pieredzes - tematiskā, radošā un garšīgā. "ZELT Smiltsērkšķu nams" darbosies ikdienā un būs atvērts ikvienam apmeklētājam.

Nama lielākajā telpā tiks izbūvēta atvērtā tipa daļēji profesionāla virtuve kopā gatavošanas nodarbību attīstīšanai, lielu uzsvaru liekot tieši uz smiltsērkšķu integrēšanu dažādos ēdienos. "ZELT" mērķis ir informēt sabiedrību nacionālā līmenī par smiltsērkšķu īpašībām un veicināt patērētājus par to integrāciju ikdienas ēdienkartē. "Smiltsērkšķu nama" un atvērtā tipa virtuves koncepcija paredz ilgtermiņā funkcionējošu tūrisma sniegšanas vidi, kas būtu saistoša gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī.

DB jau rakstīja, ka 2015. gadā SIA "Zeltlejas" sāka veidot pirmos smiltsērkšķu stādījumus. Šobrīd platība, kurā tiek audzēti smiltsērkšķi ogu ieguvei, ir 24 hektāri un pērn sagaidīta pirmā komercraža. Plāni tuvākajai nākotnei ir paplašināt dārzu līdz pat 50 hektāriem. Jau 2020. gadā stādījumu platības sasniegs 34 ha.

No izaudzētajām smiltsērkšķu ogām tiek ražoti tādi produkti kā augstvērtīga smiltsērkšķu eļļa, sula, kā arī dažādi pārtikas un kosmētikas produkti. Uzņēmums sadarbojas ar tādiem uzņēmumiem kā "Gusto Cosmetics", "Karameļu Darbnīca" u.c. SIA "Zeltlejas" ir arī smiltsērkšķu audzētāju kooperatīva LPKS "Baltijas Ogu dārzi" biedrs.

Zīmola nosaukums "ZELT" vēsta par šī uzņēmuma galveno mērķi – zelt un plaukt.