SIA Latvijas piens dibinātājkooperatīvi Trikāta KS, Dzēse un Piena Partneri martā saviem biedriem nodrošina nemainīgas piena cenas vidēji virs 22 santīmiem par kg, no kuras viens santīms tiek ieguldīts jaunās piena rūpnīcas celtniecībā.

Trikāta KS direktors un SIA Latvijas piens valdes loceklis Raimonds Freimanis: «Zemnieku kooperatīvs Trikāta KS martā saglabājis stabilu piena iepirkuma cenu zemniekiem. Vidējā cena, ko saņem zemnieki, ilgstoši turas virs 21 santīma par kilogramu. Jāuzsver, ka vienlaikus  kooperatīvs Trikāta KS kopš pagājušā gada veic ieguldījumus jaunajā piena pārstrādes uzņēmumā 10 latu apmērā no katras kooperatīvam nodotās piena tonnas. Tādējādi kooperatīva kopsapulcē šogad katram biedram tiks palielināts paju apjoms atbilstoši ieguldījumam uzņēmumā Latvijas piens.»

Kooperatīvs Trikāta KS, ņemot vērā dalību Latvijas piens projektā, uzmanīgi seko līdzi globālā piena tirgus procesiem. Šobrīd redzams, ka pasaules tirgos samazinās galveno industriālo produktu cenas. Taču jāņem vērā, ka 2011.gadā cenas atsevišķiem produktiem ilgstoši turējās augstā līmenī, tādēļ cenu kritums nav vērtējams kā ļoti satraucošs. Kooperatīva Dzēse vadītājs Māris Petrēvics: «Mūsu un Lietuvas piena pārstrādes uzņēmumu, kam pārdodam pienu, attiecības varu raksturot kā stabilas. Tikpat stabila ir cena, kādu mums Lietuvas uzņēmumi nodrošina par katru nodoto piena tonnu – vidēji virs 22 santīmiem par piena kilogramu, no kuras santīmu ieguldām jaunajā piena rūpnīcā.»

Salacgrīvas novada zemnieku saimniecības Robežnieki saimniece Ieva Alpa – Eizenberga ir informēta, ka globālajā tirgū gan šobrīd vērojams atsevišķu industriālo produktu cenu kritums, bet vienlaikus saredz, ka kooperatīvs piena cenu tur stabilu un tāda tā būs arī martā. Piena tirgus tendences gan rāda, ka vasarā piena cena parasti samazinās. Zemnieki pārsvarā to zina un ar to rēķinās.  I. Alpa – Eizenberga norāda, ka ražošanas izmaksas, ņemot vērā degvielas un minerālmēslu cenu kāpumu, ir paaugstinājušās. Līdz ar to zemniekiem ļoti svarīga ir ne tikai stabila piena iepirkuma cena, bet arī ES un valsts atbalsta maksājumi un saimniekošanai laukos labvēlīga valsts nodokļu politika.