Ik dienas virtuvē pavadām salīdzinoši daudz laika, gatavojot dažādas maltītes. Taču nereti talkā nāk virtuves palīgi jeb ierīces, kas ļauj kāroto ēdienu pagatavot daudz ātrāk. Raksta turpinājumā uzzini, ko ņemt vērā, izvēloties mazo sadzīves tehniku virtuvei un kādi palīgrīki būs visnoderīgākie!

Priekšnosacījumi, izvēloties mazo sadzīves tehniku

Šobrīd ikdiena bez sadzīves tehnikas šķiet teju neiespējama. Tomēr tās klāsts ir tik plašs un daudzveidīgs, ka dažubrīd rada apjukumu par to, kura no ierīcēm būtu patiesi vērtīgs un vajadzīgs pirkums. Pirms veikt pirkumu iesakām rūpīgi izvērtēt vairākus nozīmīgus faktorus:
    • nosaki budžetu. Lai arī mazā virtuves tehnika cenas ziņā nesastāda astronomiskas izmaksas, tomēr ar zināmiem tēriņiem ir jārēķinās. Lai nepārtērētos un izvairītos no impulsīvu pirkumu veikšanas, nosaki konkrētu summu, kādu esi ar mieru tērēt;
    • pievērs uzmanību ražotājam. Tā kā mazā sadzīves tehnika ir pieejama ļoti plašā klāstā, līdz ar to ir arī daudz ražotāju. Taču, izvēloties atpazīstama zīmola un kvalitatīvu ierīci, tās kalpos ilgāk. Ja nevari izlemt par labu kādam no zīmoliem, palasi citu cilvēku atsauksmes par konkrēto elektropreci;
    • ierīces dizains – ne mazāk svarīgs. Izvēloties mazo sadzīves tehniku, pievērs uzmanību tās vizuālajam izskatam un krāsai. Ja Tava virtuve ir ieturēta, piemēram, neitrālos toņos, tad spilgtākas krāsas ierīce lielisks akcentēs un papildinās interjeru.

Ierīces, kas būs noderīgas ikkatrā virtuvē


20230211-1244-virtuves-tehnika-2.jpg

Ir ļoti daudz dažādu palīgierīču, kas lielu daļu darba paveic mūsu vietā. Protams, nav jāiegādājas pilnīgi visa virtuves tehnika, tomēr universālākās no ierīcēm būs patiesi noderīgi palīgi ikdienā.

Karstais ūdens pāris minūšu laikā

Elektriskā tējkanna būs noderīga ierīce ikvienam, īpaši silto dzērienu cienītājiem. Savukārt “gudrās” ierīces ir aprīkotas ar vairākiem režīmiem. Atliek vien izvēlēties dzēriena veidu, piemēram, kafija, melnā tēja vai  zaļā tēja un ierīce uzvārīs ūdeni atbilstošā temperatūrā.

Gardām karstmaizēm

Karstas maizītes, izkusis siers un kāda garda mērce ir lieliska brokastu vai pusdienu ideja ne tikai brīvdienu rītos, bet arī darba dienās. Šādu maizīšu pagatavošana neaizņems ilgāk par 10 minūtēm (ieskaitot sagatavju sagatavošanu). Multifunkcionālais tosteris ir aprīkots ar vairākām maināmajām plātnēm, kas sniedz iespēju pagatavot gan tostermaizes, gan vafeles, kā arī izmantot grila režīmu.

Smūtijiem, biezzupām un vēl daudz kam citam

Rokas blenderis ļauj atklāt jaunas receptes un garšas nianses, padarot maltītes daudzveidīgākas. Universālās ierīces ir aprīkotas ar vairākiem maināmajiem uzgaļiem – smalcināšanai, blenderēšanai un putošanai, kas pāris minūšu laikā sagatavos visas nepieciešamās sagataves.

Gardām un atspirdzinošām sulām

Svaigi spiestas sulas ir īsta vitamīnu bumba, kas var palīdzēt stiprināt organisma dabiskās aizsargspējas. Turklāt, ja mājās ir sulu spiede, pāris minūšu laikā ir iespējams pagatavot atspirdzinošo dzērienu no iecienītākajiem augļiem un dārzeņiem par krietni lētākām izmaksām, nekā, piemēram, kafejnīcā.

Dažādu maltīšu pagatavošanai

Pašceptu maizi, tvaicētus dārzeņus, vistas cepeti un vēl daudz ko citu ir iespējams pagatavot multivārāmajā katlā. Tā ir viena ierīce, kas spēj aizstāt vairākas virtuves iekārtas. Multivārāmie katli ir ļoti vērtīgs ilgtermiņa ieguldījums īpaši tiem, kuriem patīk eksperimentēt un atklāt jaunas garšas nianses, neveltot ēst gatavošanai pusi dienas.

Mazā virtuves tehnika ir nepieciešami un noderīgi palīgi ikvienam ēst gatavotājam. Vairāk par pareizu produktu uzglabāšanu lasi Ondo bloga rakstā: “Pārtikas produkti un priekšnosacījumo to pareizai uzglabāšanai – vienmēr svaigām un gardām maltītēm.”