Divi Latvijā populāri latviešu radīti uzņēmumi iekļuvuši prestižajā ASV biznesa žurnāla Inc. veidotajā 5000 straujāk augošo uzņēmumu topā. Printify ierindots 24. vietā, Printful - 564.vietā

Inc.5000 ir Amerikas privāto uzņēmumu saraksts, kas pirmoreiz izveidots 1982. gadā un ir kļuvis par uzņēmējdarbības panākumu zīmi.

Printify.Inc , kas nodrošina drukāšanu pēc pieprasījuma, pēdējo trīs gadu izaugsme sasniegusi 7926%, ierindojot to arī 1. vietā straujāk augošo uzņēmumu grupā Sanfrancisko, 2. vietā starp tehnoloģiju uzņēmumiem un 5. vietā Kalifornijā, kas ir Printify dzimšanas vieta – to 2015. gadā dibinājuši Jānis Berdigans, Artis Kehris un Gatis Dukurs.

Latvijā reģistrēts Printify.Inc meitas izņēmums SIA Printify Development, kur strādā vairāk nekā 90 darbinieki no 15 valstīm. 2018. gadā uzņēmuma kopējais apgrozījums bijis 10,5 miljoni dolāru, 2019. gadā plānoti 30 miljoni dolāru.

A.Kehris uzsver, ka, lai arī uzņēmuma klientu interneta veikali reģistrēti galvenokārt Amerikā, visa Printify komanda strādā tepat Rīgā, Spīķeros, arī tā strauji aug un ir plānots to papildināt vēl šovasar: «Tā kā Printify ir tehnoloģiju platforma, kas automatizē drukas pēc pieprasījuma pakalpojumus tirgotājiem visā pasaulē, aicinām komandai pievienoties augsti kvalificētus programmētājus, programmatūras izstrādes vadītājus, kā arī daudzpusīgus klientu atbalsta speciālistus, kas vēlas strādāt starptautiskā vidē. Turklāt tā ir iespēja kļūt arī par Printify līdzīpašnieku – visi uzņēmuma darbinieki iegūst uzņēmuma akciju opcijas.»

Inc. žurnāla tops veidots, balstoties uz uzņēmumu apgrozījuma datiem no 2015. līdz 2018. gadam. Lai kvalificētos sarakstā, minimālajam apgrozījumam 2015.gadā bija jāsasniedz vismaz 100 tūkstošu dolāru un 2018. gadā - 2 miljoni dolāru.

Pirmo vietu šā gada sarakstā ieguvusi mārketinga un reklāmas kompānija «Freestar» no Arizonas ar 36680% izaugsmi. Inc.5000 rīko arī apbalvošanas ceremoniju Arizonā, kur tiek atzīmēti sarakstā iekļuvušo uzņēmumu ievērojamie sasniegumi.

Ar «Inc.5000» sarakstu var iepazīstieties: https://www.inc.com/profile/printify