Aug interese par startup programmām

Start-up
2019. gada 29. jūlijs 08:16

Līdz ar to, ka attīstās jaunuzņēmumu darbība, pieaug arī interese par studiju programmām, kas īpaši veidotas šai nozarei.

Šovasar Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) bakalaura mācību programmā Starta uzņēmējdarbības vadība bija otrais izlaidums. «Ir vērojama pozitīva tendence, un studentu skaits palielinās. Minimāli, bet palielinās,» saka Kristaps Zaļais, RSU bakalaura mācību programmas Starta uzņēmējdarbības vadība vadītājs. Šī gada uzņemšanas rezultāti bijuši ļoti labi un pieteikumu skaits ir gandrīz dubultojies. Iepriekš pieteikumu skaits variēja ap 50 līdz 60, bet šogad to ir vairāk nekā simt. Protams, vēl nav zināms, cik daudz līgumu tiks noslēgti, bet tendence, K. Zaļā skatījumā, esot iepriecinoša.

Arī par Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA bakalaura mācību programmu Jaunu uzņēmumu izaugsme un finansēšana šogad ir lielāka interese nekā pērn – gan pirmajā kursā, gan vēlāk. Šī programma darbu sāka pērn. Dažādu iemeslu dēļ licence tika iegūta samērā vēlu, tāpēc uzņemšana sākās jūlija beigās, kad daļa studentu jau bija izdarījuši savu izvēli. Tāpēc sākotnēji kurss bija mazs, bet studiju procesā tam pievienojās vēl citi studētgribētāji – gan no RISEBA, gan citām augstskolām. RISEBA Ekonomikas un finanšu katedras vadītāja Ieva Brence īpaši priecājas, ka kopā ar šo programmu studiju vidē atgriezušies vairāki cilvēki, kuri bija akadēmiskajā atvaļinājumā un nebija domājuši studēt. «Studentu skaits sasniedza augstskolas noteiktos kritērijus, un šobrīd otrais kurss ir stabils. Šī mācību gada jaunais kurss vēl tiek komplektēts, jo īpaši vakara nodaļā,» viņa teic.

K. Zaļais uzskata, ka tas, ka tirgū ir vēl citas studiju programmas, kas īpaši orientētas uz jaunuzņēmējiem, nozīmē, ka ir reāla nepieciešamība pēc tām. «Priecē, ka arī citi to dara. Katram ir sava specializācija, atšķirīgs piedāvājums. Ir svarīgi, ka Latvijas startup kopiena attīstās. Tā ir bijusi sašķelta, un man prieks, ka būs vairāk, kas par to runās un domās. Par konkurenci neuztraucamies,» viņš teic.

Noder visur

K. Zaļais teic, ka studentu vidū ir dažādi cilvēki – gan tādi, kas mērķtiecīgi vēlas attīstīt savu jaunuzņēmumu, gan tādi, kuri strādā visdažādākajos uzņēmumos. Ir arī tādi, kuru vecākiem pieder uzņēmums un bērni mācās šajā programmā, lai ar laiku uzņēmumu attīstītu atbilstoši mūsdienu prasībām. «Redzam, ka darba tirgū ir pieprasījums pēc cilvēkiem ar prasmēm, kas piemīt jaunuzņēmējiem. Tas, ko studenti apgūst mūsu programmā, mūsdienās ir vajadzīgs jebkurā darbavietā,» viņš norāda. Arī I. Brence norāda, ka studentu vidū nav tikai uzņēmēji – tie ir arī bankās un dažādās organizācijās strādājoši cilvēki. Daudzās darbavietās mūsdienās amata pienākumi kļūst arvien plašāki un darbinieki vairs nedara vienu konkrētu darbu, bet gan nodarbojas ar projektu vadību plašā mērogā, un tas prasa jaunas zināšanas. Programmas Jaunu uzņēmumu izaugsme un finansēšana gadījumā liela daļa studentu jau strādā, un tāpēc iecienītas ir vakara studijas. I. Brences skatījumā, tas ir loģiski, jo cilvēki, kuri ir sākuši savu uzņēmumu, vēlas attīstīties

.Visu rakstu lasiet 29. jūlija laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.