Helsinkos bāzētais riska kapitāla fonds "Superhero Capital" plāno ieguldīt arī Latvijas jaunuzņēmumos, fokusējoties uz kompānijām, kas strādā ar datiem. 

"Šajā fondā galvenais akcents ir uz uzņēmumiem, kas rada konkurences priekšrocību caur datiem – tos vācot, apstrādājot, analizējot, pievienojot vai atvasinot to vērtību. Lauks ir plašs un šeit ir daudzas iespējas," teic Ernests Štāls, "Superhero Capital" partneris Latvijā un Lietuvā.

Tuvākajos četros gados fonds iecerējis investēt 25 jaunuzņēmumos Somijā un Baltijā. Fonds vienā jaunuzņēmumā iegulda līdz vienam miljonam eiro, vidēji – 400 tūkstošus eiro.

E. Štālam ir bijušas vairākas sarunas ar vietējiem jaunuzņēmumiem un viņš pieļauj, ka drīzumā būs arī pirmās investīcijas. 

"Latvijas jaunuzņēmumiem ir potenciāls, bet dažreiz trūkst kontaktu loka ārpusē. Pašlaik lielākais pieredzes trūkums ir tajā, kā būvēt starptautisku uzņēmumu. Šeit gan jāsaka, ka ir arī pirmie veiksmes stāsti, kur uzņēmumi ir izgājuši starptautiski un dalās ar savu pieredzi, piemēram, "Mailigen", kas tagad daļa no "Pipedrive", "Infogram", kas tagad ir daļa no "Prezi", "Lokalise", "Sonarworks". No šiem uzņēmumiem noteikti nāks nākamā jaunuzņēmumu paaudze, kas jau būs ar pieredzi un globālu ambīciju," spriež E. Štāls.

Viņa skatījumā Baltijas valstīs ir labi talanti un potenciāls, bet trūkstot kapitāla ar pieredzi tieši tehnoloģiju jaunuzņēmumu attīstībā no idejas līdz kotēšanai biržā. ""Superhero Capital" ir fonds, kurā ir šāda pieredze," teic E. Štāls.

Fonda komanda dažādos kontekstos ir bijusi klātesoša Latvijas jaunuzņēmumu vidē – mentorējot jaunuzņēmumus, apmācot biznesa eņģeļus, izvērtējot investīciju iespējas. "Superhero Capital" iepriekšējais fonds ir investējis Latvijas jaunuzņēmumā "Dripitio", kura līdzdibinātājs bija E. Štāls. 

https://www.db.lv/zinas/sakam-biznesu-analize-un-prognoze-pirkumus-450363