"Samsung" oficiāli atklājis "Galaxy Z Flip" viedtālruni, kas izceļas ar uzņēmuma pirmo salokāmo īpaši plāna stikla 6,7 collu ekrānu. 

Latvijā jaunā ierīce būs pieejama februāra beigās.

"Galaxy Z Flip" ir salokāms aptuveni maka izmērā, un to var viegli ielikt kabatā vai somā. Atlocītā veidā tā ekrāna izmērs dubultojas, sasniedzot 6,7 collas. 

Jaunajai ierīcei ir "Infinity Flex" displejs ar "Samsung" patentēto salokāmo īpaši plāno stiklu (Ultra Thin Glass (UTG)), padarot viedtālruni plānāku. 

Šis ir pirmais "Samsung" viedtālrunis ar ekrāna attiecību 21,9:9 – tas sniedz iespēju filmas, šovus un citu saturu vērot kino līdzvērtīgā formātā, apgalvo ražotājs.

"Galaxy Z Flip" apslēptais savienojums ir izveidots inženieru rūpīga darba rezultātā. Tas ir papildināts ar Dual CAM mehānismu, lai nodrošinātu, ka katra salocīšanas reize ir viegla un dabīga. "Galaxy Z Flip" var palikt atvērts dažādos leņķos, piemēram, kā portatīvais dators. Turklāt apslēptajam savienojumam ir iestrādāta jauna tehnoloģija, kas ar neilona šķiedrām novērš putekļu un netīrumu iekļūšanu locījuma vietā.

Kā vēsta ražotājs, "Galaxy Z Flip" ir radīts mūsdienīgam un kustīgam dzīvesstilam. Tas veidots, lai varētu paveikt maksimāli daudz pat brīvroku režīmā. Kad "Galaxy Z Flip" ir atlocīts, tas var palikt atvērts dažādos leņķos. Tas sniedz iespēju ērti uzņemt interesantas pašbildes vai veikt video zvanus.

"Samsung" cieši sadarbojās ar "Google", lai radītu Flex režīmu – tas ir īpaši izstrādāts tieši "Galaxy Z" salokāmajiem viedtālruņiem. Kad ierīce ir ielocīta kā portatīvais dators, displejs automātiski tiek sadalīts divos 4 collu ekrānos, lai varētu viegli darboties vienā vai vairākās platformās. Piemēram, augšējā daļā var skatīties "YouTube" video, bet zemāk meklēt citus video vai rakstīt komentārus.

"Galaxy Z Flip" var novietot uz galda vai citām stabilām virsmām un uzņemt fotogrāfijas. Ar to ir arī vienkārši veidot saturu sociālajiem tīkliem – video tiek uzņemts tiem piemērotajā 16:9 attiecībā, turklāt "Z Flip" dizains ļauj to izdarīt arī bez statīva izmantošanas. Kamerai ir arī īpašs nakts režīms. Turklāt fotogrāfijas ir viegli uzņemt pat ar neatvērtu tālruni.

"Galaxy Z Flip" veidots tā, lai būtu viegli pamanīt ienākošos zvanus, ziņas vai atgādinājumus, neatkarīgi no tā, vai tas ir salocīts vai atvērts. Aizvērtā veidā uz tā ārējā ekrāna ir redzams datums, laiks un baterijas stāvoklis. Saņemot paziņojumu par ienākošu zvanu, uz to var vienkārši atbildēt, neatlokot ierīci. Ar daudzfunkcionālo logu (Multi-Active Window) ir iespējams ērti darboties vairākās lietotnēs vienlaicīgi, piemēram, lasīt jaunākās ziņas un paralēli iepirkties. 

Ar kameru var uzņemt 4K izšķirtspējas video, izmantot arī Live Focus un Super Steady video funkcijas. "Galaxy Z Flip" ir optimizēts duālais akumulators, kas, neaizņemot vairāk vietas, palielina akumulatora darbības laiku. Tas ir aprīkots arī ar enerģijas kopīgošanas iespēju (Wireless PowerShare), ar ko varēs uzlādēt arī "Galaxy Buds" austiņas, "Galaxy Watch" viedpulksteni vai pat kādu citu ierīci. Jau no pirmā tālruņa ieslēgšanas brīža to aizsargā "Samsung Knox" drošības sistēma, kas tajā ir iestrādāta jau mikročipu līmenī.

"Galaxy Z Flip" būs pieejams ierobežotā daudzumā un divās krāsu variācijās – spoguļa violetā un spoguļa melnā. Iepriekšpārdošanā tas būs pieejams no 11. līdz līdz 28. februārim, kad tas oficiāli nonāks tirdzniecībā.