Sony bezspoguļa fotoaparāts RX10 IV izceļas ar iespaidīgu 25x tālummaiņu, taču par to «jāmaksā» ar smagu, nenoņemamu objektīvu

Viens laikmets, bet tik atšķirīgs skatījums uz aktualitātēm. Ja viedtelefonu lauciņā pāris gadus veci modeļi tiek sludināti kā neglābjami morāli novecojuši, pat ja realitātē tie joprojām tīri labi tiek galā ar saviem pienākumiem, tad fotoaparātu segmentā pārmaiņas notiek krietni lēnāk. Ar palielu nokavēšanos DB rīcībā nonākusī Sony vidējās klases kamera RX10 IV pat apaļus divus gadus pēc pieteikšanas tirgū izskatās gana moderna un joprojām ir aktuāla, kamēr par sērijas 5. paaudzes fotoaparāta izdošanu vēl tikai baumo.

Fotoaparāts oficiāli tika pieteikts kā vidēja izmēra ceļojumu kamera, tomēr par šādu klasifikāciju vēl var padiskutēt. Tās gabarīti ir pamatīgi, un vizuāli tā vairāk atgādina spoguļkameru. Jā, ne tik liela kā profesionāļu spogulene, tomēr šis arī nav viegli jebkurā somā iemetams «ziepju trauks». Turklāt tam ir nenoņemams 24–600 mm izbīdāms objektīvs. Pamatīgs stobrs, kas nodrošina 25x optisko tālummaiņu. Kopā ar akumulatoru un atmiņas karti 132,5x94x145 mm lielā kamera sver 1095 gramus. Tātad vairāk nekā kilogramu. Tas ir nopietns svars ceļojuma kamerai. Ja paredzēta laiska pastaiga pilsētā, tad tas vēl nebūtu nekas traks, bet, ja mērķis ir doties kalnos vai garākā pārgājienā pie dabas, kur varenā tālummaiņa būtu tieši laikā izvairīgu dzīvnieku un putnu «ķeršanai», tad lieks kilograms kaklā vai mugursomā neiepriecinās.

Kā īstam starpposmam starp vienkāršo un sarežģīto piedien, RX10 IV spēj pielāgoties lietotāja vajadzībām. Iesācēji var vienkārši ieslēgt inteliģento vai Superior auto režīmu, autofokusu un fotografēt kā ar telefonu, bet uz fotomākslu kārākajiem ir iespēja to visu atslēgt un ideālo bildi veidot pašam. Kamera sniedz faktiski visas manuālās iestatīšanas iespējas, kādas pusprofesionālam fotogrāfam būtu nepieciešamas. Video filmētājiem par prieku var pat pievienot ārējo mikrofonu un austiņas, un ir arī «pakavs» ārējai zibspuldzei.

Kopumā kameras lietošana nav sarežģīta pat iesācējam. Pogu un slēdžu nav tik daudz, lai tajos apmaldītos, un lielākoties tie ir ērti sasniedzami. 

Vidējās klases fotoaparāti vēsturiski lavierējuši starp dārgajām spoguļkamerām un kompaktajām, cenšoties no katras paņemt labāko, bet reti kad tas ir pa īstam izdevies. Parasti cenas samazināšanas nolūkos tajās izmantots salīdzinoši mazs attēla sensors, kā rezultātā vizuāli iespaidīgās kameras grēkoja ar fotogrāfiju kvalitāti. Ar šo bezspoguļa modeli Sony plaisu līdz dārgo kameru sniegumam sašaurinājis. Kamerā tiek izmantots 20,1 megapikseļa Exmor RS CMOS attēla sensors un Bionz X procesors, kas tai piešķīris vērā ņemamu darbības ātrumu. Nepārtrauktas fotografēšanas režīmā RX10 IV spēj uzņemt 24 kadrus sekundē, turklāt izmantojot autofokusu. Rezultāts daudz neatpaliek no spoguļkameru iespētā. Fotogrāfijās ir labi saskatāmas toņu nianses, tās ir ar izteiktām kontūrām. Izplūdušas objektu malas un graudi ar neiederīgu krāsu piejaukumiem bildēs sāk iezagties pie gaismas jutības ISO 1600.


20191018-1002-kam.png


Visu rakstu lasiet 18. oktobra laikrakstā Dienas Bizness, meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.