
Gan tirdzniecībā nonākusī, gan vēl neiztirgotā vaļa gaļa atbilstoši normatīvajiem aktiem tiks konfiscēta.
Konfiskācija tiks veikta atbilstoši Latvijas likumdošanai un pēc tam vaļa gaļa tiks iznīcināta, informē Dabas aizsardzības pārvalde. Šobrīd lietā notiek izmeklēšana un vēl nav zināms, cik daudz gaļas nonācis tirdzniecībā. Mediji iepriekš ziņoja, ka ievestā vaļa gaļa, iespējams, tirgota Rīgas Centrāltirgū. Dabas aizsardzības fonda vecākā referente Ilona Vilne arī neatklāja uzņēmuma nosaukumu, kas gaļu ievedis, vien piebilda, ka tas ir pārtikas tirdzniecības uzņēmums, kurš piekritis sadarboties ar atbildīgajām institūcijām. Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvis Ernests Zavadskis iepriekš pieļāva, ka gaļa varētu būt nonākusi smalkos restorānos, kur tirgo ekskluzīvu preci, nevis lielveikalos. Šī gaļa esot dārga - vairumtirdzniecībā tā maksā ap 40 – 70 USD kilogramā.
Atļaujas vaļa gaļas ievešanai Latvijā, pamatojoties uz ES izdotajiem normatīviem, turpmāk netiks izsniegtas, sola pārvalde.
Dabas aizsardzības pārvalde kā CITES uzraudzības iestāde apstiprina faktu, ka 2010. gada sākumā no Īslandes Latvijā ievesti 250 kg vaļa gaļas. Latvijā ievesta finvaļa gaļa, kas iekļauta CITES konvencijas II pielikumā, kurā iekļautas sugas, kam vēl nedraud iznīkšana, bet kas varētu kļūt apdraudētas, līdz ar to tirdzniecība ar šīm sugām tiek pastiprināti kontrolēta.
Tā kā Īslande ir Eiropas ekonomiskās zonas valsts ar noteiktu kvotu vaļu legālai medīšanai, gaļas ieguvei un tirdzniecībai, Dabas aizsardzības pārvalde izsniegusi CITES importa atļauju 250 kg finvaļa gaļas importam, ievērojot Vašingtonas konvencijā minēto normu, ka CITES dalībvalstis atzīst dalībvalstu izdotos dokumentus. Pārvalde ir kontaktējusies ar Īslandes CITES pārstāvniecību, lai noskaidrotu tās viedokli šajā jautājumā. Islandes pārstāvji sniedza informāciju, ka atļauju vaļa gaļas pārvešanai ir pamatoti izsniegta, balstoties uz faktu, ka finvaļa suga iekļauta CITES II pielikumā, skaidro pārvalde.
Tā kā ES tomēr pastāv striktāki normatīvi uz vaļu medīšanu, gaļas ieguvi un tirdzniecību, līdz ar to turpmāk CITES uzraudzības iestāde Latvijā rūpīgāk izvērtēs tādu Eiropas ekonomiskās zonas valstu, kuras nav ES dalībvalstis, izsniegtās atļaujas.