“Griķu bums” nav galā

Video
2020. gada 9. aprīlis 16:22

Pagaidām ir apmierināts tikai Latvijas pieprasījums, bet uz AS Dobeles dzirnavnieks pasūtījumu galda rindā gaida pieprasījumi no visas Eiropas pēc pastas, pārslām un miltiem.

“Visu martu strādājām ar pilnu jaudu. Ir krituši daudzi ražošanas rekordi. Šobrīd var teikt, ka prioritāte – vietējā tirgus pieprasījums, ir apmierināts. Lai arī vēl aizvien Latvijas tirgum ražojam vairāk nekā vidēji, mēs varam domāt par ārvalstu pasūtījumiem un eksportu,” tā intervijā AS Dobeles dzirnavnieks valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils.

Latvijas lielākā graudu pārstrādes uzņēmuma vadītājs pieļauj, ka situācija graudu tirgū rudenī būs ļoti sarežģīta, tādēļ ieteic zemniekiem sekot biržas cenām un daļu ražas pārdot jau šobrīd, kad cena ir augsta. Dienas Bizness jau publicējis zemnieku prognozes par labu graudu ražu, tomēr situācija rudenī būs sarežģīta, jo daudzas valstis ierobežo graudu eksportu.

!Visas tirgus ietekmes nav iespējams paredzēt, tādēļ iespējamas graudu cenas svārstības.

Tajā pašā laikā iespējams, ka patēriņš gada nogalē samazināsies, jo patērētāju mājās atrodas liels daudzums produktu un tas var ietekmēt graudu cenu. K. Amsils pieļauj, ka pēc krīzes vairākas valstis veidos graudu rezerves. 

AS Dobeles dzirnavnieks ir viens no uzņēmumiem, kas ne tikai aktīvi turpina ražošanu, bet arī investē attīstībā. Tieši šobrīd tiek īstenoti divi attīstības projekti, kas ir lielākā investīcija uzņēmuma vēsturē. Pēc 30 miljonus eiro lielām investīcijām rudenī sāks strādāt divas jaunas ražotnes – BIO pārslām un pastai, kurās lielākoties taps produkcija eksportam.